Betadine 10%, roztwór na skórę, 30ml IMPORT RÓWNOLEGŁY

ostatnia cena sprzedaży
16,04 Cena brutto
Sprawdź podobne

Rodzaj: Lek

Producent: INPHARM

Grupa: betadine

Betadine 10%, roztwór na skórę, 30ml IMPORT RÓWNOLEGŁY - opis produktu

Betadine roztwór na skórę jest środkiem dezynfekującym o szerokim spektrum działania przeciw drobnoustrojom.

Wskazania: dezynfekcja skóry i błon śluzowych przed zabiegami chirurgicznymi, aseptyczne zaopatrzenie ran, leczenie infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Skład: 1ml roztworu zawiera substancję czynną: 100mg jodowanego powidonu (odpowiada 10g aktywnego jodu) oraz substancje pomocnicze: glicerol, nonoxynol 9, kwas cytrynowy, jodan potasu, fosforan sodu, wodorotlenek sodowy, woda.

Działanie: bakteriobójcze, grzybobójcze, selektywnie wirusobójcze, przeciwpierwotniakowe.

Dawkowanie: stosować w postaci gotowej lub w postaci roztworu wodnego w rozcieńczeniu w zależności od wskazań terapeutycznych.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na jod lub inny składnik preparatu, nadczynność tarczycy lub inne choroby tarczycy, opryszczkowe zapalenie skóry, niewydolność nerek,  przed i po leczeniu nadczynności tarczycy jodem radioaktywny. Należy unikać stosowania u noworodków i niemowląt poniżej 6. miesiąca życia, chyba, że lekarz postanowi inaczej.

Stosowanie preparatu po drugim miesiącu ciąży i w czasie karmienia piersią jest dozwolone jedynie w przypadku dokładnej diagnozy i bezwzględnych wskazań do zastosowania preparatu.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: