Kategorie

Bilobil 40 mg, 60 kapsułek

Cena
20,49 zł

Produkt niedostępny

Wskazania

Kapsułki Bilobil stosuje się w zaburzeniach ukrwienia i funkcji mózgu u osób w wieku podeszłym, objawiających się jako: zaburzenia pamięci i sprawności umysłowej, zawroty głowy, szum w uszach. Pomocniczo preparat stosuje się w zaburzeniach ukrwienia kończyn (z objawami poczucia zimna w kończynach, bólem w czasie chodzenia).

Skład

1 kapsułka zawiera: 40mg suchego wyciągu z liści miłorzębu japońskiego Ginko bilobae folii extractum siccum (35-67%), standaryzowanego na zawartość glikozydów flawonawych (24-29%) i terpenów laktonowych(6-9%) i bilobalidu (2,6-3,2%). Ekstrahent: aceton 60% (v/v). Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, magnez stearynian, talk, otoczka kapsułki.

Działanie

Poprawa ukrwienia mózgu, złagodzenie objawów zaburzenia krążenia mózgowego.

Dawkowanie

Dorośli 1 kapsułka 3 razy dziennie. Kapsułki należy popić wodą.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu