Kategorie

Bioderma Atoderm SOS Spray, ultra łagodzący spray eliminujący swędzenie skóry, 50 ml

Cena jednostkowa: 94,98 zł za 100 mililitrów

Cena
47,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Atoderm SOS Spray Ultra łagodzący spray eliminujący swędzenie skóry, który zapewnia natychmiastowe uczucie świeżości. Nowy patent Skin Relief Technology (zawiera ekstrakty z Ambory i zielonej herbaty) połączony ze znaną z kojącego działania dermatologiczną substancją czynną (Enoxolone) blokuje biologiczny proces odpowiedzialny za swędzenie i działa bezpośrednio na każdy czynnik wywołujący świąd. Formuła spray’u pomaga rozprowadzić preparat równomiernie na skórze.
 
Patent Skin Barrier Therapy chroni nawet najbardziej suchą skórę przed bakteriami, które powodują wzmaganie się świądu. Witamina PP oraz skwalen uzupełniają formułę Atoderm SOS Spray, aby dostarczyć lipidy niezbędne do wzmocnienia bariery skórnej. Opatentowany naturalny kompleks D.A.F. (Dermatological Advanced Formula) podnosi próg tolerancji skóry.

Zastosowanie

Skóra podrażniona, swędząca, sucha; skóra sucha i bardzo sucha; do ciała i twarzy, dla niemowląt od pierwszego dnia życia. 

Sposób użycia

Rozpyl na czystą skórę z odległości 20 cm. W razie potrzeby rozsmaruj. Pozostaw do wyschnięcia. Stosuj tak często, jak jest to potrzebne. 

Cechy produktu

Świąd skóry

Świąd skóry to następstwo podrażnienia zakończeń nerwowych, które są zlokalizowane w skórze właściwej. Może być spowodowany zarówno wpływem czynników zewnętrznych (mechanicznych, chemicznych), jak i wewnętrznych (odpowiedź organizmu na kontakt z alergenami).

Świąd skóry: przyczyny

Przyczyny swędzenia skóry mogą być różne. Pierwsza grupa czynników powodujących nieprzyjemne dolegliwości to czynniki mechaniczne, takie jak np. noszenie ubrań wykonanych z tkanin podrażniających skórę. Swędzenie może pojawić się także na skutek wystąpienia czynników chemicznych – np. kontaktu skóry z toksyną. Świąd może być również spowodowany zmianą środków do prania. Jeśli chodzi o czynniki zewnętrzne, to częstą przyczyną drażniącego swędzenia są ugryzienia owadów (np. komarów).

Nie zawsze jednak świąd skóry to kwestia czynników zewnętrznych. Bywa również objawem choroby. Uporczywe i długotrwałe swędzenie w połączeniu z suchą, złuszczającą się skórą, może być konsekwencją atopowego zapalenia skóryŚwiąd skóry pojawia się również w przypadku pokrzywki, zakażenia wirusem ospy wietrznej i półpaśca, mocznicy, twardziny układowej, trądziku różowatego, a niekiedy także przy cukrzycy i nadczynności tarczycy.

Swędzenie skóry może być efektem rozwoju choroby ogólnoustrojowej, takiej jak np. ziarnica złośliwa. Czasem świąd pojawia się także na skutek niedoboru żelaza czy u osób z przewlekłą niewydolnością nerek.

Świąd skóry a pogoda

Czynnikiem, który może spowodować świąd skóry, jest również pogoda. Chodzi przede wszystkim o okres zimowy, kiedy skóra jest narażona na działanie wiatru, śniegu i niskiej temperatury. Dodatkowo zimą nasilone jest korzystanie z ciepłej wody. Zmiany temperatury tym wywołane także mogą powodować świąd skóry, możliwe jest nawet wystąpienie reakcji zapalnych.

Kiedy należy udać się do lekarza?

Świąd skóry można wyeliminować na różne sposoby. Po pierwsze – poprzez pozbycie się przyczyn swędzenia (jeśli jest to efekt oddziaływania czynników mechanicznych lub kosmetycznych). Ponadto można wspomagać się stosowaniem preparatów mających na celu zminimalizowanie świądu. W niektórych sytuacjach warto jednak udać się do lekarza. Przesłanką do wizyty lekarskiej jest m.in. utrzymywanie się świądu przez okres powyżej dwóch tygodni i brak skuteczności zastosowanych środków i preparatów. Do lekarza należy się udać także wtedy, kiedy świąd skóry uniemożliwia normalne funkcjonowanie i obejmuje powierzchnię całego ciała.