Kategorie

Biosteron 10 mg, 60 tabletek

Cena
35,99 zł

Produkt niedostępny

Opis produktu

Substancją czynną leku Biosteron jest dehydroepiandrosteron (DHEA), który jest hormonem steroidowym wytwarzanym w nadnerczach i uwalnianym do krwi. W różnych tkankach DHEA ulega przemianie do aktywnych hormonów płciowych: estrogenów i androgenów. Największe stężenia DHEA w surowicy występują w okresie młodości (2 i 3 dekada życia), po czym następuje powolny spadek, do ok. 10-20% u osób w wieku 80 lat. Niedobór DHEA może być przyczyną niekorzystnych zjawisk związanych z procesem starzenia się.

Wskazania

W celu zuzpełnienia niedoborów dehydroepiandrosteronu (DHEA).

Skład

1 tabletka zawiera substancję czynną 10mg dehydroepiandrosteronu oraz substancje pomocnicze: krzemionkę koloidalną bezwodną, celulozę mikrokrystaliczną, laktozę jednowodną, kroskarmelozę sodową, magnezu stearynian.

Działanie

Długotrwałe uzupełnienie niedoboru DHEA.

Dawkowanie

Zalecana początkowa jednorazowa dawka dobowa DHEA dla kobiet wynosi 5mg, a dla mężczyzn 10mg. Początkową dawkę leku należy stopniowo zwiększać (o 5 do 10mg co 2 tygodnie). Maksymalna dawka dobowa DHEA zalecana kobietom wynosi 25mg, a mężczyznom 50mg.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku. U pacjentów w wieku poniżej 40 lat przyjmowanie leku należy omówić z lekarzem. Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży. Leku nie powinni przyjmować mężczyźni leczeni testosteronem, ze względu na możliwość nasilenia działania. Lek nie powinien być przyjmowany przez kobiety otrzymujące HTZ. Nie zaleca się stosować leku Biosteron z lekami przeciwdrgawkowymi (np. karbamazepina, kwas walproinowy; leki psycholeptyczne (pochodne fenotiazyny, diazepiny i oksazepiny). 

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Problem
Rejestracja
lek