Kategorie

Bioton Prodiab, krem do stóp, 100 g

Cena jednostkowa: 14,99 zł za 100 gram

Cena
14,99 zł

Produkt dostępny

Opis produktu

Krem do stóp prodiab przeznaczony jest do pielęgnacji suchej i bardzo suchej skóry stóp, skłonnej do rogowacenia i pękania. Jego nawilżająco-ochronne działanie wynika z unikalnego połączenia mocznika, ruszczyka, mikrosrebra oraz witaminy E.
 
  • Mocznik 10% (urea) - odpowiada za odpowiednie nawodnienie warstwy rogowej naskórka. Sprawia, że skóra jest gładka i jędrna. W stężeniu 10% mocznik ma również właściwości przeciwbakteryjne.
  • Ruszczyk (Ruscus Aculeatus) pobudza mikrokrążenie, działa przeciwzapalnie, aktywuje przepływ krwi, działa na skórę nawilżająco i zmiękczająco, chroniąc jej naturalną barierę ochronną. 
  • Ochronne działanie kremu wynika między innymi z zastosowania srebra (silver), które posiada bardzo silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Srebro niszcząc bakterie, przyspiesza jednocześnie regenerację uszkodzonego naskórka.
  • Witamina E (tokoferol) ma zdolność neutralizowania wolnych rodników, wbudowuje się w warstwy naskórka i struktury błon komórkowych. Chroni również warstwę lipidową naskórka przed utlenieniem i zniszczeniem. Dzięki temu zapobiega wysuszeniu skóry i powstawaniu stanów zapalnych. Oprócz tego witamina E sprzyja tworzeniu kolagenu, poprawiając elastyczność skóry.

Zastosowanie

Do pielęgnacji suchej i bardzo suchej skóry stóp, skłonnej do rogowacenia i pękania.

Sposób użycia

Krem nanieść na czyste i suche stopy. Po naniesieniu delikatnie wmasować i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Dodatkowe informacje

Polecany jest dla osób chorych na cukrzycę.

Cechy produktu