BiRetix Duo, żel złuszczająco-oczyszczający do skóry tradzikowej, 30ml

88,89 Cena brutto
Cena jednostkowa: 296,30 zł za 100 ml

Rodzaj: Dermokosmetyk

Producent: ISIS PHARMA

BiRetix Duo, żel złuszczająco-oczyszczający do skóry tradzikowej, 30ml - opis produktu

Nowa generacja Retinoidów łączących się z receptorami jądrowymi kwasu retinowego wpływając na ekspresję genów, syntezę mRNA i proliferację komórek. Wywierają korzystny wpływ na zaburzenia procesu rogowacenia oraz normalizują różnicowanie komórek nabłonka, w wyniku czego zmniejszają powstawanie zaskórników. Wykazują miejscowe działanie przeciwzapalne. Redukują zmiany zapalne (grudki i krosty), wygładzają skórę trądzikową, likwidują niedoskonałości skóry, ujędrniają. Hamują procesy zapalne związane z trądzikiem ograniczając powstawanie mediatorów stanu zapalnego-niwelują nadmierne zaburzone rogowacenie naskórka.
 
Wskazania: preparat przeciwtrądzikowy do stosowania miejscowego na skórę. Może być stosowany w monterapii, a także jako uzupełnienie systemowego doustnego leczenia izotretynoiną lub w leczeniu zachowawczym po niej.
 
Sposób użycia: 1-2 razy dziennie. Aplikacja na oczyszczoną skórę z zachowaniem szczególnej ostrożności w okolicy oczu i ust. Do oczyszczania skóry zalecamy używać BiRetix Cleanser żel antybakteryjny do mycia skóry trądzikowej 150ml. Każdorazowo po nałożeniu preparatu należy dokładnie umyć ręce. Jeżeli wystąpi nadmierne podrażnienie można zastosować kremy nawilżające, które nie wpływają na tworzenie się zaskórników lub rzadziej stosować preparat (np. co drugi dzień) albo czasowo przerwać stosowanie preparatu. BiRetix Duo nie wpływa na zwiększenie fototoksyczności jak inne retinoidy, może być stosowany podczas dnia, jak również w okresie letnim. W przypadku narażenia na promieniowanie słoneczne zalecamy stosować kremy z filtrami ochronnymi UVA/UVB.
 
Główne składniki: (Retinoidy) Technologia RetinSphere, BIOPEP-15, kwas salicylowy.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: