Kategorie

BiRetix Mask, maseczka regenerująco-nawilżająca do skóry trądzikowej, 25 ml

Cena jednostkowa: 259,96 zł za 100 mililitrów

Cena
64,99 zł

Produkt niedostępny

Opis produktu

BiRetix Mask maseczka sebo-regulująca, regenerująco-nawilżająca z retinoidami do skóry trądzikowej. Technologia RetinSphere (retinoidy) niweluje rogowacenie naskórka, ujędrnia wygładza skórę trądzikową, likwiduje niedoskonałości skóry. Nowa generacja Retinoidów łączących się z receptorami jądrowymi kwasu retinowego wpływając na ekspresję genów, syntezę mRNA i proliferację komórek. Wywierają korzystny wpływ na zaburzenia procesu rogowacenia oraz normalizują różnicowanie komórek nabłonka, w wyniku czego zmniejszają powstawanie zaskórników. Wykazują miejscowe działanie przeciwzapalne. Redukują zmiany zapalne (grudki i krosty), wygładzają skórę trądzikową, likwidują niedoskonałości skóry, ujędrniają. Hamują procesy zapalne związane z trądzikiem ograniczając powstawanie mediatorów stanu zapalnego-niwelują nadmierne zaburzone rogowacenie naskórka. Zawarta w kosmetyku glinka zielona, bogata w składniki mineralne, rewitalizuje skórę, oczyszcza absorbując sebum, zanieczyszczenia i toksyny.  Działa przeciwzapalnie i ściągająco. Biała Glinka (kaolin) absorbuje sebum, wytwarza okluzję, która wspomaga działanie składników aktywnych

Zastosowanie

Preparat do stosowania miejscowego na skórę. Do stosowania jako uzupełnienie systemowego doustnego leczenia izotretynoiną lub w leczeniu zachowawczym po niej.

Sposób użycia

1-2 razy w tygodniu. Nałożyć cienką warstwę na oczyszczoną skórę, pozostawić na 30 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. BiRetix Mask nie wpływa na zwiększenie fototoksyczności jak inne preparaty zawierające retinoidy, może być stosowany podczas dnia, jak również w okresie letnim. W przypadku narażenia na promieniowanie słoneczne zalecamy stosować kremy z filtrami ochronnymi UVA/UVB.

Cechy produktu

Rodzaj skóry
Problem
Rejestracja