Bisacodyl VP 5 mg, 30 tabletek dojelitowych

Bisacodyl VP 5 mg, 30 tabletek dojelitowych

Cena: 12,99 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!

Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: VALEANT
Grupa: Bisacodyl

Bisacodyl VP 5 mg, 30 tabletek dojelitowych - opis produktu

Wskazania: zaparcia różnego pochodzenia (nawykowe i przewlekłe zaparcia u obłożnie chorych, nawykowe zaparcia w podeszłym wieku, zaparcia po zmianie diety, zaparcia w okresie pooperacyjnym i inne). Opróżnienia jelita przed badaniami diagnostycznymi i zabiegami chirurgicznymi (np. rektoskopią, cholecystografią, urografią, rentgenodiagnostyką jamy brzusznej, zdjęciami radiologicznymi odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa).
 
Skład: 1 tabletka dojelitowa zawiera 5 mg bisakodylu (Bisacodylum). Rdzęń tabletki: skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, żelatyna. Otoczka: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), sodu wodorotlenek, trietylu cytrynian, Polisorbat 20, talk, tytanu dwutlenek (E171), czerwień koszenilowa (E124) lak, symetykon.
 
Działanie: przeczyszczające i wiatropędne.
 
Dawkowanie: dorośli i dzieci powyżej 10 lat: doustnie, 5mg do 10mg (1 do 2 tabletek) 1 raz na dobę (zwykle na noc). Dzieci w wieku od 4 do 10 lat: doustnie, 5 mg (1 tabletkę) 1 raz na dobę (zwykle na noc). Dzieci w wieku poniżej 4 lat: nie zaleca się stosowania produktu w tej grupie wiekowej. Tabletki należy zażywać w całości (nie rozgryzać ani nie rozkruszać), obficie popijać wodą.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu, zespół ostrego brzucha, bóle brzucha o nieznanej etiologii z obecnością nudności i wymiotów, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, krwawienie z przewodu pokarmowego, ciężkie odwodnienie, dzieci do 4 lat.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.