Kategorie

Biszolin, żel z biszofitem, 190 g

Cena jednostkowa: 19,47 zł za 100 gram

Cena
36,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Żel z biszofitem Biszolin to produkt stworzony z myślą o osobach aktywnych fizycznie oraz rekonwalescentów. Idealnie sprawdzi się jako preparat do masażu sportowego w przypadku kontuzji i urazów jak również w celu uzupełnienia niedoborów magnezu.

Biszolin otrzymywany jest z naturalnego koncentratu balneologicznego - biszofitu, który zawiera solankę bromowo-chlorkowo-magnezową o wysokiej mineralizacji, będącą źródłem ponad 30 mikro- i makroelementów. Głównym składnikiem biszolinu jest chlorek magnezu. Poza nim biszofit zawiera również potas, sód, brom, bor, wapń, krzem, molibden, srebro, cynk, miedź, siarkę, żelazo i wiele innych. Magnez aktywuje proces kostnienia, poprawiając gęstość tkanki i pobudzając enzymy uczestniczące w budowie kości. Odpowiada on również za prawidłowe przyswajanie wapnia w kościach. Bor zapobiega wydalaniu wapnia i magnezu z organizmu. Wzmacnia przy tym kości, przyśpiesza ustępowanie obrzęków oraz stanów zapalnych mięśni i stawów. Krzem zapobiega tworzeniu się żylaków oraz zwyrodnieniu stawów. Może również być pomocny w walce z cellulitem. Siarka posiada właściwości przeciwzapalne, ułatwia regenerację tkanki łącznej, łagodzi ból mięśni i przywraca sprawność stawów. Wapń jako podstawowy budulec kości, może zmniejszać podatność na złamania oraz osteoporozę.

Biszofit jest niezastąpiony zarówno w medycynie jak i kosmetyce. Składnik ten może stanowić wsparcie przy problemach układu kostno-stawowego oraz mięśniowego, zwyrodnieniach, bólach reumatycznych i pourazowych oraz żylakach, haluksach i ostrogach. Może być również stosowany w celu pielęgnacji skóry skłonnej do pajączków, eliminacji oraz zapobiegania powstawania rozstępów. Postać żelu umożliwia szybkie wchłanianie przez skórę substancji aktywnych, pozostawiając skórę gładką i nawilżoną. Co ważne preparat zapewnia doskonały poślizg na powierzchni masowanej skóry.

Zastosowanie

  • Żel zalecany do masażu, w szczególności dla sportowców oraz rekonwalescentów.
  • Pielęgnacja skóry skłonnej do pajączków i żylaków.

Sposób użycia

  • Niewielką ilość żelu wmasowywać przez 3 minuty w skórę aż do całkowitego wchłonięcia.
  • Zaleca się stosować 2 razy dziennie przez 14 dni, a następnie po 10 dniach przerwy powtórzyć kurację.

Składniki (INCI)

Magnesium Chloride (biszofit), Microcrystalline Cellulose, Glycerin (gliceryna), Aqua.

Dodatkowe informacje

  • Produkt przebadany dermatologicznie.
  • Nie należy stosować preparatu przy podrażnieniach skóry, na rany, na zmienione chorobowo miejsca oraz w przypadku indywidualnej nietolerancji na poszczególne składniki.