Kategorie

Bliznasil, plastry na blizny, 3 sztuki

Cena
69,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Innowacyjne plastry silikonowe BLIZNASIL są przeznaczone do leczenia wszelkiego rodzaju blizn, ze szczególnym uwzględnieniem blizn po cesarskim cięciu. Wykorzystują one właściwości medycznego silikonu, który jest uznawany za najskuteczniejszy składnik w leczeniu blizn. Odtwarzają naturalną barierę właściwą dla zdrowej skóry. Regularnie stosowane zmniejszają widoczność i wielkość blizn oraz wyrównują ich koloryt. Uelastyczniają blizny oraz znoszą uczucie napięcia i świądu. Plastry pokryte jedwabistym, elastycznym materiałem, zapewniają idealne dopasowanie do powierzchni ciała, pozwalają skórze oddychać, chroniąc jednocześnie delikatną bliznę przed ewentualnymi podrażnieniami i otarciami spowodowanymi przez ubranie. Cielisty materiał zapobiega rolowaniu i odklejaniu plastra, zapewnia komfort oraz dyskrecję stosowania. Rozmiar plastrów jest dopasowany do długich blizn, szczególnie po cesarskim cięciu, jednak każdy plaster można dopasować do mniejszej blizny przez docięcie.

Zastosowanie

Plastry na blizny po cesarskim cięciu, operacjach i urazach, blizny nowe jak i dojrzałe, można stosować u dorosłych (także ze skłonnościami do uczuleń i alergii) oraz u dzieci bez względu na wiek.

Sposób użycia

Leczoną bliznę należy umyć i osuszyć. Wyjąć plaster z opakowania. W razie potrzeby dociąć przy użyciu nożyczek do odpowiedniej wielkości lub kształtu blizny, pamiętając o pozostawieniu 5 mm marginesu. Usunąć folię zabezpieczającą z plastra i nakleić go bezpośrednio na bliznę. Lekko docisnąć plaster, zaczynając od jego środkowej części i wygładzając w kierunku brzegów. Plaster powinien pozostawać na skórze przez co najmniej 12 godzin na dobę. Przynajmniej raz dziennie należy plaster zdjąć, przemyć bliznę mydłem bez substancji nawilżających, następnie ponownie nakleić plaster. Na czas mycia blizny lub przerwy w kuracji, plaster można odłożyć na podkładkę dołączoną do opakowania, klejącą stroną do dołu. Jeden plaster można stosować nawet przez 14 dni. W razie potrzeby plaster można umyć, używając do tego wody i zwykłego mydła (bez substancji nawilżających). W tym celu należy plaster zwilżyć, delikatnie namydlić i wyczyścić, stosując koliste ruchy kciukami po powierzchni plastra. Następnie plaster należy wypłukać i pozostawić do wyschnięcia na załączonej podkładce, układając plaster tkaniną do góry, a stroną z silikonem przyklejoną do podkładki. W razie potrzeby, kontynuować proces leczenia blizny przez naklejenie nowego plastra. Mycie plastra pomiędzy jego zastosowaniami pomaga przywrócić jego właściwą przylepność, a jednocześnie nie ma wpływu na jakość i działanie warstwy silikonowej.

Składniki

Polisiloksany, dwutlenek krzemu.

Dodatkowe informacje

Zawartość opakowania:
- 3 plastry o wymiarach 3,5 x 17cm,
- podkładkę do odkładania plastrów.

Producent

Noris Pharma AG,
Freiestrasse 204,
CH-8032 Zürich, Szwajcaria.

Cechy produktu

Postać
Sposób aplikacji
Problem