Kategorie

Bobo, test ciążowy, płytkowy, 1 sztuka

Cena jednostkowa: 5,59 zł za 1 sztukę

Cena
5,59 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

BOBO-TEST to szybki i łatwy do przeprowadzenia test ciążowy do domowego użytku. Wyniki testu pojawiają się w ciągu 3-5 minut po jego wykonaniu. Test można stosować już po 10 dniach po stosunku. Jeśli nie minął jeszcze pierwszy dzień spodziewanej miesiączki do przeprowadzenia testu należy użyć pierwszego porannego moczu. Jeżeli minął pierwszy dzień spodziewanej miesiączki test można przeprowadzić o każdej porze dnia. 

Ludzka gonadotropina kosmówkowa (hCG) jest hormonem wytwarzanym przez rozwijające się łożysko wkrótce po zapłodnieniu i jest wydalany w moczu. Test ciążowy zawiera przeciwciała, które w swoisty sposób reagują z tym hormonem. Bobo Test wykrywa w moczu nawet niewielkie ilości hormonu hCG co może stwierdzić ciążę lub jej brak. Bobo Test jest wyjątkowo czuły i jest w stanie wykryć obecność hCG już przy stężeniu 25 mIU/ml. W momencie zakroplenia próbki moczu do miejsca na próbkę moczu na płytce testowej, działanie kapilarne powoduje przemieszczenie próbki przez membranę. Z chwilą gdy hCG w próbce dotrze do obszaru membrany, w którym zachodzi reakcja, pojawi się kolorowa linia. Brak obecności kolorowej linii w obszarze testowym wskazuje na negatywny wynik testu. W ramach procedury kontrolnej, jeżeli test został przeprowadzony prawidłowo, w strefie kontrolnej testu pojawi się kolorowa linia.

Zastosowanie

Wczesna diagnostyka ciąży, do użytku domowego, test płytkowy.

Sposób użycia

Zanim przeprowadzisz test zbierz próbkę moczu do czystego, suchego pojemnika ze szkła lub plastiku. Wyjmij foliową torebkę z opakowania testu. Rozerwij torebkę wzdłuż nacięcia i wyjmij płytkę testową i pipetkę. Zanurz końcówkę pipetki w pojemniku z próbką moczu. Ściskając szeroką część pipetki nabierz próbkę moczu. Trzymając pipetkę z próbką moczu pionowo nad okienkiem SAMPLE (S) umieść w nim 3-4 krople moczu. Uważaj, aby nie wytworzyły się pęcherzyki powietrza. Po 3-5 minutach odczytaj wynik, a następnie wyrzuć test.
Jeżeli w oknie testowym pojawia się tylko linia kontrolna C (brak ciąży), to po okresie dłuższym niż 5 minut nie należy odczytywać wyniku, ponieważ w teście nadal zachodzą reakcje chemiczne, które mogą zmienić obraz przeprowadzonego testu. Jeżeli próbka moczu ma zbyt niski ciężar właściwy może nie zawierać odpowiedniej ilości hormonu hCG. Jeśli mimo to nadal podejrzewa się wystąpienie ciąży, należy po 48 godz. pobrać kolejną próbkę moczu i wykonać test jeszcze raz. Ciąża powinna być potwierdzona przez lekarza.

Cechy produktu

- czułość 25 mIU/ml,
- prosty (test można przeprowadzić o każdej porze dnia),
- czuły (wykrywa hCG przy stężeniu 25mlU/ml),
- szybki (wynik już po 3-5 minutach),
- wiarygodny (wiarygodność testu wynosi ponad 99%),
- dokładny (potrafi wykryć już 6-dniową ciążę).

Ważne wskazówki

Wewnątrz torebki foliowej znajduje się pochłaniacz wilgoci, który służy wyłącznie w celu zabezpieczenia testu w czasie przechowywania i nie jest stosowany w badaniu.
Uważnie przeczytaj instrukcję użycia. 
Nie otwieraj foliowej torebki testu jeżeli nie jesteś gotowa do przeprowadzenia testu.
Nie używaj testu jeżeli minęła data jego przydatności do użycia (data przydatności jest wydrukowana na opakowaniu i etykiecie).
Test wyłącznie do diagnostyki in vitro (stosować tylko do użytku zewnętrznego).
Test należy przechowywać w temperaturze od 15-30°C, z dala od światła słonecznego.
Nie wolno zamrażać testu.
Jeżeli nie możesz wykonać testu tuż po pobraniu próbki moczu, możesz próbkę przechować przez 3 dni w temperaturze 2-8°C (np. w lodówce).
Przed wykonaniem testu próbka powinna przebywać ok. pół godziny w temperaturze pokojowej.
Test należy przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Test może być używany tylko raz. Wyrzucić po użyciu.
Nie wykonuj testu, jeżeli torebka foliowa jest dziurawa lub nie jest szczelnie zamknięta.
Po wykonaniu testu nie należy podejmować żadnych działań o charakterze medycznym bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.
Do przeprowadzenia testu potrzebny będzie zegarek lub stoper oraz czysty, suchy, plastikowy lub szklany pojemnik do zbierania moczu (pojemnik nie wchodzi w skład zestawu).

Ostrzeżenia

Tylko do użytku zewnętrznego. Nie połykać. Nie używać przy uszkodzonym opakowaniu.

Zawartość opakowania

- test płytkowy,
- instrukcja użycia,
- pochłaniacz wilgoci.

Producent

Diagnosis S.A.
ul. Gen. W. Andersa 38A,
15-113 Białystok.