Popularne
Calcium Sanosvit 114 mg/ 5 mg, syrop, smak bananowy, 150 ml
Popularne

Calcium Sanosvit 114 mg/ 5 mg, syrop, smak bananowy, 150 ml

Cena: 8,49 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny

Calcium Sanosvit 114 mg/ 5 mg, syrop, smak bananowy, 150 ml - opis produktu

Wskazania: zakażenia dróg oddechowych, przeziębienie, grypa, choroby alergiczne, stany zapalne, krzywica, uzupełnienie niedoborów wapnia, osteoporoza.

Skład: 5ml syropu zawiera: substancje czynne: 1442,5mg glukonolaktobionianu wapnia i 313,6mg laktobionianu wapnia oraz substancje pomocnicze: sacharoza, kwas propionowy, sodu benzoesan, kwas solny, aromat bananowy, woda oczyszczona.

Działanie: wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych.

Dawkowanie:  podawać doustnie. Dzieci do 6 lat: łyżeczkę do herbaty 2 do 3 razy na dobę. Dzieci od 6 do 12 lat: 2 łyżeczki do herbaty 2 do 3 razy na dobę. Młodzież i dorośli: łyżkę stołową 2 do 3 razy na dobę. Syrop należy podawać w postaci nierozcieńczonej. Lek może być stosowany zarówno u dzieci jak i dorosłych, jednakże ze względu na formę syropu i przyjemny smak jest głównie stosowany u dzieci.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na związki wapnia, hiperkalcemia, ciężka hiperkalciuria, galaktozemia. Nie stosować w skojarzeniu z dużymi dawkami witaminy D.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.