Kategorie

Canephron N, 1 ml/ ml, krople doustne, płyn, 100 ml

Cena
29,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Leczeniu dolegliwości łagodnych chorób zapalnych dolnych dróg moczowych oraz jako środek zapobiegawczy i wspomagający leczenie pacjentów z kamicą dróg moczowych lub tendencją do odkładania się piasku nerkowego.

Skład

100 ml płynu zawiera: substancja czynna: wyciąg (1 : 56) z 1,8g mieszaniny z Centaurium erythraea Rafn s.l., herba (ziele tysiącznika); Levisticum officinale Koch., radix (korzeń lubczyku); Rosmarinus officinalis L., folium (liść rozmarynu) w stosunku (1 : 1 : 1). Pierwszy extrahent: etanol 59% (V/V). Zawiera do 19,5% (V/V) alkoholu.
 

Działanie

Przeciwzapalnie w łagodnych chorobach zapalnych dróg moczowych, zapobiegawcze i wspomagające leczenie kamicy dróg moczowych i tendencje do odkładaniu się piasku nerkowego. 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie, 3 razy na dobę (rano, w południe i wieczorem) po 74 krople, co odpowiada 5 ml w dawce jednorazowej. Podczas stosowania zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne; uczulenie na inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, koper włoski), anetol (składnik olejków eterycznych np. anyżu lub kopru włoskiego); występowanie wrzodów żołądka; w przypadku obrzęków spowodowanych zaburzeniami serca lub nerek i/lub jeśli zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów zostało zalecone przez lekarza.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Problem
Rejestracja
Lek