Canephron N, 1ml/1ml, 100ml

Canephron N, 1ml/1ml, 100ml

Cena: 28,99 zł

Zamówienia złożone do 15:00 wyślemy jeszcze dziś!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: BIONORICA

Canephron N, 1ml/1ml, 100ml - opis produktu

Wskazania: leczeniu dolegliwości łagodnych chorób zapalnych dolnych dróg moczowych oraz jako środek zapobiegawczy i wspomagający leczenie pacjentów z kamicą dróg moczowych lub tendencją do odkładania się piasku nerkowego.

Skład: 100 ml płynu zawiera: substancja czynna: wyciąg (1 : 56) z 1,8g mieszaniny z Centaurium erythraea Rafn s.l., herba (ziele tysiącznika); Levisticum officinale Koch., radix (korzeń lubczyku); Rosmarinus officinalis L., folium (liść rozmarynu) w stosunku (1 : 1 : 1). Pierwszy extrahent: etanol 59% (V/V). Zawiera do 19,5% (V/V) alkoholu.

Działanie: przeciwzapalnie w łagodnych chorobach zapalnych dróg moczowych, zapobiegawcze i wspomagające leczenie kamicy dróg moczowych i tendencje do odkładaniu się piasku nerkowego. 

Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie, 3 razy na dobę (rano, w południe i wieczorem) po 74 krople, co odpowiada 5 ml w dawce jednorazowej. Podczas stosowania zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne; uczulenie na inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, koper włoski), anetol (składnik olejków eterycznych np. anyżu lub kopru włoskiego); występowanie wrzodów żołądka; w przypadku obrzęków spowodowanych zaburzeniami serca lub nerek i/lub jeśli zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów zostało zalecone przez lekarza.