Kategorie

Cetaphil EM, emulsja micelarna do mycia, 500 ml

Cena jednostkowa: 11,26 zł za 100 mililitrów

Cena
56,29 zł

Produkt dostępny

Opis produktu

Cetaphil 500ml to specjalistyczny dermokosmetyk przeznaczony do mycia skóry wrażliwej. Dzięki swojej unikatowej formule łączy w sobie zarówno delikatność, jak i skuteczność działania. Dzieje się tak za sprawą miceli, w której zamknięta jest substancja myjąca. W ten sposób podczas stosowania dermokosmetyku Cetaphil 500ml uwalnia się jej tylko tyle, ile potrzeba do oczyszczenia skóry. To oznacza, że płaszcz lipidowy pozostaje nienaruszony.

Cetaphil 500ml zawiera pantenol – substancję znaną ze swoich właściwości kojących i wspierających regenerację naskórka. Ponadto w składzie dermokosmetyku znajdziemy olej z orzechów makadamia, który dostarcza skórze niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dodatkowo kompozycja preparatu Cetaphil 500ml została wzbogacona o substancję antybakteryjną. Dzięki temu można go stosować także w przebiegu trądzika młodzieńczego. Cetaphil 500ml to produkt przeznaczony dla całej rodziny, ponieważ jest bezpieczny już od pierwszego dnia życia.

Zastosowanie

W przypadku: skóry suchej, skóry wrażliwej, skóry z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, skóry przed i po zabiegach dermatologicznych, demakijażu twarzy i okolic oczu. Może być również stosowany u dzieci od pierwszego dnia życia.

Sposób użycia

Należy nanieść niewielką ilość emulsji na skórę twarzy oraz okolice oczu i równomiernie rozprowadzić na całej powierzchni. Następnie należy oczyścić skórę wodą lub samym płatkiem kosmetycznym. Skórę twarzy najlepiej przemywać dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Cetaphil 500ml – codzienne wsparcie dla skóry

Uczucie ściągnięcia, pieczenie, nadmierna suchość – to jedne z głównych dolegliwości, z którymi muszą mierzyć się właściciele skóry wrażliwej. Sposobem na ich złagodzenie jest odpowiednia pielęgnacja i stosowanie preparatów dopasowanych do potrzeb tego typu cery. Jedną z podstawowych czynności w dbaniu o dobrą kondycję skóry jest oczyszczanie. Nie należy o nim zapominać, ponieważ na naskórku codziennie osiadają niewidoczne gołym okiem zanieczyszczenia, które są jedną z głównych przyczyn podrażnień i powstawania niedoskonałości. Warto także wiedzieć, że dopiero po dokładnym oczyszczeniu skóra może wchłonąć optymalne ilości preparatów pielęgnacyjnych takich jak na przykład kremy. O tym fakcie szczególnie powinni pamiętać posiadacze cery wrażliwej. Ich skóra bowiem wymaga głębokiego nawilżenia. Z myślą o nich stworzono Cetaphil 500ml – emulsję micelarną do mycia, która może być z powodzeniem stosowana również jako preparat do demakijażu.

Cetaphil 500ml na trądzik

Trądzik stanowi jedną z najczęściej występujących chorób dermatologicznych. Jego głównym objawem są charakterystyczne wykwity o charakterze krostkowym, grudkowym i rumieniowym. Chociaż zwykle schorzenie to kojarzymy z okresem dojrzewania, warto wiedzieć, że istnieje odmiana – trądzik różowaty – która dotyka osób w wieku dojrzałym. W walce z chorobą pomaga odpowiednia dieta oraz stosowanie specjalistycznych preparatów przepisanych przez dermatologa. Niezwykle ważne jest utrzymanie odpowiedniej higieny przy użyciu kosmetyków ze składnikami antybakteryjnymi. Działają one destruktywnie na osiadające się na skórze bakterie, dzięki czemu głęboko ją oczyszczają. Jednym z preparatów wspomagających skórę dotkniętą trądzikiem jest emulsja Cetaphil 500ml. Preparat zapewni skórze świeżość i ograniczy rozwój bakterii.