Kategorie

Chicco, PhysioClean, roztwór soli fizjologicznej do nosa, ampułki, 20 x 2 ml

Cena jednostkowa: 0,63 zł za 1 sztukę

Cena
12,59 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Sterylny roztwór chlorku sodu to ważna pomoc w codziennej higienie nosa dziecka. Jego działania oczyszczające i nawilżające pomaga wyeliminować nadmiar wydzieliny. Czysty, drożny nos ułatwia karmienie piersią i zapewnia spokojny sen. Roztwór może być stosowany również do zewnętrznej higieny oczu, przy użyciu gazy lub wacika nasączonego w roztworze. Odpowiedni także do inhalacji w aerozoloterapii.

Zastosowanie

Codzienna higiena i oczyszczanie nosa, nawilżanie suchej śluzówki nosa, pomocniczo w czasie nieżytu nosa, zapalenia zatok oraz kataru siennego, łagodząco w czasie podrażnienia śluzówki nosa w stanach infekcji i alergii.

Sposób użycia

Otworzyć sterylną ampułkę, przekręcając korek. Położyć dziecko na boku, podpierając jego głowę jedną ręką. Delikatnie włożyć końcówkę ampułki do nozdrza i nacisnąć ampułkę, aby zastosować roztwór. Powtórz czynność z drugim nozdrzem. Odczekać kilka sekund, aby roztwór zadziałał. Podnieść dziecko i usunąć wydzielinę chusteczką lub aspiratorem do nosa.

Składniki

Chlorek sodu 0,9g, woda oczyszczona q.s. 100ml.

Przeciwwskazania

Uczulenie na jakikolwiek ze składników preparatu.

Ważne wskazówki

Osoby cierpiące na choroby wywołujące zwężenie dróg oddechowych, przed użyciem powinny zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.
Nie stosować po upływie terminu ważności umieszczonego na pojemniku.
Należy zużyć w ciągu jednego miesiąca po otwarciu.
Nie zawiera konserwantów.

Dystrybutor

Artsana Poland Sp. z o.o.,
ul. Połczyńska 31a,
01-377 Warszawa.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik