Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Cholestil Max 200 mg, 30 tabletek

Cena
20,99 zł
Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych

Wskazania

Pomocniczo w objawowym leczeniu stanów skurczowych dróg żółciowych, dyskinez, zaburzeń dyspeptycznych; stany po operacji pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, a także w braku łaknienia, nudnościach i zaparciach związanych ze zmniejszonym wydzielaniem żółci.
 

Skład

1 tabletka zawiera: hymekromon (Hymecromonum) 200mg.
 

Działanie

Działa rozkurczowo, zwiększa wydzielanie żółci kluczowej do trawienia tłuszczy i przyspiesza jej wydalanie.

Dawkowanie

Dorośli: od 200 do 400mg (od 1 do 2 tabletek) pół godziny przed posiłkiem trzy razy na dobę przez tydzień.
 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na hymekromon lub którąkolwiek substancję pomocniczą, niedrożność dróg żółciowych, ciężka niewydolność wątroby i/lub nerek, pacjenci z wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy i z chorobą Crohna.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Rejestracja
Lek

Cholestil

Skurcze dróg żółciowych – skąd się biorą?

W celu dotarcia do problemu skurczu dróg żółciowych trzeba zastanowić się nad ich funkcją w organizmie. To nic innego jak przewody łączące dwunastnicę i wątrobę, służące do transportu żółci. Do czego jest nam ona potrzebna? To dzięki niej możliwe jest trawienie, wchłanianie tłuszczów oraz niektórych witamin. Oprócz tego za pomocą żółci usuwane są z organizmu toksyny, kwas żółciowy oraz zły cholesterol. Jednym z elementów dróg żółciowych jest pęcherzyk żółciowy, służący do przechowywania jej nadmiaru.

Schorzenia dróg żółciowych

Choroby dróg żółciowych mogą objąć cały układ lub dotykają poszczególnych jego części. Najczęstsze przyczyny schorzeń to kamica lub polipy pęcherzyka żółciowego, ale też zaburzenie wydzielania żółci przy problemach trawiennych czy przewlekle stany zapalne np. pęcherzyka żółciowego. Wielokrotnie za złe samopoczucie chorego odpowiadają schorzenia związane z zaburzeniem czynności ruchowej dróg żółciowych. Czym się objawiają? Mogą pojawić się wymioty, nudności, stany depresyjne, problemy z apetytem, zaburzenia miesiączkowania, gorzki posmak w ustach, ból w prawym podżebrzu, bądź kłujący ból występujący po zjedzeniu tłustych potraw czy na skutek sytuacji stresującej. Ból ten jest spowodowany skurczem dróg żółciowych oraz rozluźnieniem zwieraczy.

Leczenie zaburzeń ruchowych dróg żółciowych

Przede wszystkim ważna jest odpowiednia dieta. Podawane są także środki na wzmocnienie układu nerwowego oraz łagodzące oddziaływanie reaktywne. Pacjent otrzymuje również leki żółciopędne. Zależnie od przebiegu choroby, jej nasilenia i pochodzenia można też podawać środki łagodzące napięcie pęcherzyka i dróg żółciowych lub obkurczające je. Leki przyjmowane przez pacjentów z tego typu schorzeniami poprawiają produkcję żółci oraz zapewniają jej swobodny przepływ.

Cholestil – remedium na problemy żółciowe

Jednym z takich leków jest Cholestil, najczęściej stosowany przy tego typu problemach chorobowych. Chorzy odczuwają ulgę, zażywając Choelstil, ponieważ wpływa on na rozluźnienie mięśni gładkich układu pokarmowego, w tym dróg żółciowych oraz zwieracza Oddiego. Środek ten zapobiega powstawaniu złogów cholesterolowych oraz kamieni. Stosowany jest także przy problemach z trawieniem, kiedy pojawiają się zaburzenia wydzielania żółci, ale też po zabiegach chirurgicznych pęcherzyka żółciowego (powikłaniach) oraz w przypadku skurczu dróg żółciowych. Za pomocą Cholestilu leczy się także zaburzenia dyspeptyczne. Cholestil leczy brak łaknienia, nudności czy zaparcia wywołane problemami z wydzielaniem żółci, łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego, a jego optymalne działanie występuje po 2-3 godzinach. Co ważne, Cholestil wydalany jest z moczem.

Kto nie powinien przyjmować Cholestilu?

Osoby uczulone na składniki preparatu, z niedrożnymi drogami żółciowymi, niewydolnością nerek, wątroby, owrzodzeniem okrężnicy czy przy chorobie Leśniowskiego Crohna nie powinny stosować tego leku. Przeciwwskazaniem do sięgania po Cholestil jest także ciąża i czas karmienia piersią.