Kategorie

Cholinex Intense 2,5 mg + 1,2 mg, smak jeżynowy, 20 tabletek do ssania

Cena
19,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Cholinex Intense to lek w formie tabletek o jeżynowym smaku, który jest polecany do zwalczania stanów zapalnych oraz dolegliwości bólowych gardła. 

Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: heksylorezorcynol 2,5mg i chlorek benzalkoniowy 1,2mg, oraz substancje pomocnicze: sacharoza granulowana i płynna glukoza (50-50), glikol propylenowy, kwas cytrynowy jednowodny, lewomentol, aromat jeżynowy, czerwień koszenilowa, czerń brylantowa.

Działanie

Tabletki zawierają składniki wykazujące miejscowe działanie znieczulające oraz przeciwbakteryjne. 

Dawkowanie

Osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. lat: 1 tabletka co 3 godziny. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę. Dzieci w wieku 7-12. lat: 1 tabletka co 3 godziny; nie więcej niż 4 tabletki dziennie. 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, dziedziczne zaburzenia związane z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie podawać dzieciom w wieku poniżej 7. lat, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.