CITO, zimny kompres, 1 sztuka

CITO, zimny kompres, 1 sztuka

ostatnia cena sprzedaży
9,99 Cena brutto
Cena jednostkowa: 9,99 zł za 1 sztuka
Sprawdź podobne

Rodzaj: Wyrób medyczny inny

Producent: INFOPLUS

CITO, zimny kompres, 1 sztuka - opis produktu

Zimny kompres, bez lodówki - wystarczy ścisnąć.
 
Zaletą tej formy okładu w porównaniu do konwencjonalnych metod oziębiana np. worków z lodem, czy wody jest łatwość i szybkość uzyskania źródła zimna, a szczególnie w miejscach oddalonych od lodówki, czy bieżącej wody oraz fakt utrzymania stałej kontrolowanej temperatury.

Mechanizm działania polega na wykorzystaniu endotermicznej reakcji chemicznej, zapoczątkowanej uwolnieniem wody (poprzez energiczne ściągnięcie) z wewnętrznego zbiornika umieszczonego w opakowaniu głównym. W kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu reakcji opatrunek uzyskuje temperaturę około 0 stopni C i utrzymuje ją przez 15-20 minut. Stopniowo ulega ona podwyższeniu, ale nadal przez około jedną godzinę kompres jest źródłem zimna. Przy zastosowaniu tego nowoczesnego kompresu nie występuje zagrożenie przemrożenia tkanek, istniejące przy używaniu lodu.

Zastosowanie: medycyna sportowa (skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia, kontuzje), stomatologia (po ekstrakacjach zębów, w bólach zębów i dziąseł, w stanach zapalnych), pierwsza pomoc (ból, udar słoneczny, oparzenia, krwotoki).

Sposób użycia: mocno ścisnąć oburącz, rozgniatając wewnętrzną torebkę. Natychmiast przyłożyć na bolące miejsce.

Opakowanie wraz z zawartością stanowi kompres. Stosować zewnętrznie. Nie rozrywać. Jeżeli płyn wydostanie się na zewnątrz - zmyć wodą. Chronić przed ogniem i dziećmi. Wyrób jednorazowego użytku.

Skład: calcium ammonium nitrate, woda.