Kategorie

Claritine Allergy 1 mg/ ml, syrop, smak brzoskwiniowy, 60 ml

Cena
13,39 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Katar alergiczny, leczenie objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa takich jak: kichanie, wyciek z nosa, swędzenie i łzawienie oczu, przewlekła pokrzywka idiopatyczna (swędzenie, zaczerwienienie skóry).

Skład

1ml syropu zawiera: substancję czynną: loratadynę 1mg oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, gliceryna, kwas cytrynowy jednowodny (E330), sodu benzoesan (E211), sacharoza, aromat brzoskwiniowy, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwalergiczne.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10ml syropu (2 miarki o pojemności 5ml) raz na dobę; dzieci w wieku od 6 do 12 lat (masa ciała większa niż 30kg): 10ml syropu (2 miarki o pojemności 5ml) raz na dobę; dzieci w wieku od 6 do 12 lat (masa ciała 30kg lub mniejsza): nie jest wskazane stosowanie leku. 

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.
Nie jest konieczne popijanie syropu wodą lub innymi płynami.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, ciąża, ciężka niewydolność wątroby, cukrzyca, nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, laktacja. Nie jest wskazane stosowanie leku u dzieci w wieku od 6 do 12 lat o masie ciała 30kg lub mniejsza.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu