Kategorie

Claritine Allergy 10 mg, 7 tabletek IMPORT RÓWNOLEGŁY

Cena
9,29 zł

Produkt niedostępny

Wskazania

Katar alergiczny; wyciek z nosa, kichanie, swędzenie i łzawienie oczu, swędzenie i zaczerwienienie skóry, przewlekła pokrzywka idiomatyczna.

Skład

1 tabletka zawiera: loratadynę 10mg, substancję pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.

Działanie

Przeciwalergiczne.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12lat: 1 tabletka raz na dobę. Dzieci w wieku 2-12lat (masa ciała większa niż 30kg): 1 tabletka raz na dobę. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którekolwiek ze składników leku, nie stosować u kobiety w ciąży (loratadyna przenika do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią), przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Występowanie niewydolności wątroby, nie stosować dłużej niż 10 dni, należy przerwać stosowanie leku na około 48 godzin przed planowanym wykonaniem testów skórnych, gdyż leki przeciwhistaminowe mogę powodować fałszywe ujemne wyniki tych testów (mogą zmniejszyć lub całkowicie zahamować reakcję skórną, która w normalnych warunkach byłaby dodatnia). Działania niepożądane mogą nasilać się podczas jednoczesnego stosowania Claritine Allegry z lekami wpływającymi na działanie niektórych enzymów odpowiedzialnych za metabolizm leków w wątrobie. Równoczesne stosowanie z loratadyną leków wpływających na metabolizm wątrobowy powinno odbyć się pod kontrolą lekarza. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Dotyczy to również leków bez recepty. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Lek zawiera laktozę. U niektórych osób bardzo rzadko występowała senność, która mogła upośledzić zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Rejestracja
lek