Claritine Allergy 10mg, 7 tabletek IMPORT RÓWNOLEGŁY

8,99 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: PHARMAVITAE

Claritine Allergy 10mg, 7 tabletek IMPORT RÓWNOLEGŁY - opis produktu

Wskazania: katar alergiczny; wyciek z nosa, kichanie, swędzenie i łzawienie oczu, swędzenie i zaczerwienienie skóry, przewlekła pokrzywka idiomatyczna.

Skład: 1 tabletka zawiera: loratadynę 10mg, substancję pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.

Działanie: przeciwalergiczne.

Dawkowanie:
-dorośli i dzieci w wieku powyżej 12lat;
1 tabletka raz na dobę. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.
-dzieci w wieku 2-12lat:
masa ciała większa niż 30kg; 1 tabletka raz na dobę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby:
U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy zastosować mniejszą dawkę początkową, ponieważ klirens loratadyny u tych osób może być zmniejszony. W takich przypadkach, dorosłym i dzieciom o masie ciała większej niż 30kg należy podawać 1 tabletkę, co drugi dzień.

Nie ma konieczności zmiany dawki u pacjentów w podeszłym wieku i pacjentów z niewydolnością nerek.

Przeciwwskazania: uczulenie na którekolwiek ze składników leku, nie stosować u kobiety w ciąży (loratadyna przenika do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią), przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Występowanie niewydolności wątroby, nie stosować dłużej niż 10 dni, należy przerwać stosowanie leku na około 48 godzin przed planowanym wykonaniem testów skórnych, gdyż leki przeciwhistaminowe mogę powodować fałszywe ujemne wyniki tych testów (mogą zmniejszyć lub całkowicie zahamować reakcję skórną, która w normalnych warunkach byłaby dodatnia). Działania niepożądane mogą nasilać się podczas jednoczesnego stosowania Claritine Allegry z lekami wpływającymi na działanie niektórych enzymów odpowiedzialnych za metabolizm leków w wątrobie. Równoczesne stosowanie z loratadyną leków wpływających na metabolizm wątrobowy powinno odbyć się pod kontrolą lekarza. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Dotyczy to również leków bez recepty. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Lek zawiera laktozę. U niektórych osób bardzo rzadko występowała senność, która mogła upośledzić zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: