Krótkie daty
ClinSin Med Irygator + 16 saszetek KRÓTKA DATA
Krótkie daty

ClinSin Med Irygator + 16 saszetek KRÓTKA DATA

Cena: 16,12 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Data ważności produktu: 2020-09-30
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: ZDROVIT

ClinSin Med Irygator + 16 saszetek KRÓTKA DATA - opis produktu

Wyrób medyczny ClinSin Med to zestaw składający się z butelki i 16 saszetek z proszkiem do rozpuszczania w przegotowanej wodzie, służący do płukania jamy nosowej i zatok, w celu oczyszczania, pielęgnacji, prewencji oraz przy objawach pooperacyjnych nosa i zatok.

Z wyrobu medycznego ClinSin med można przygotować roztwór izotoniczny oczyszczający nos z alergenów, bakterii czy wirusów lub hipertoniczny, który dzięki działaniu osmotycznemu dodatkowo obkurcza śluzówkę nosa.

Zastosowanie: zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa różnego pochodzenia (alergie, infekcje), zabiegi chirurgiczne nosa i zatok (przed i po), wysokie zapylenie lub nadmierne przesuszone powietrze, którym oddychamy.

Sposób użycia: aby uzyskać roztwór izotoniczny, należy rozpuścić zawartość 1 saszetki preparatu w 240ml przegotowanej, ciepłej, ale nie gorącej wody. Dla uzyskania roztworu hipertonicznego należy rozpuścić zawartość 2 saszetek preparatu w 240ml przegotowanej, ciepłej, ale nie gorącej wody. Płukanie należy wykonywać 1-2 razy dziennie z zachowaniem co najmniej 1 godziny przerwy między płukaniem nosa i zatok a wyjściem na dwór (przy temperaturze poniżej 19stopni Celsjusza) lub pójściem spać.

Skład: saszetka zawiera 2,16 g chlorku sodu.

Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną. Zestawu nie należy stosować w przypadku całkowitej blokady nosa, nieprawidłowego ustawienia przegrody nosowej, infekcji ucha. Po operacji uszu, przed zastosowaniem zestawu, należy zasięgnąć opinii lekarza.

Ważne wskazówki:
Wyrób medyczny przeznaczony jest do stosowania u młodzieży powyżej 12 roku życia i u osób dorosłych.
Przed zastosowaniem należy uważnie przeczytać instrukcję użycia dołączoną do opakowania.
Do płukania nie stosować gorącej wody ani nieprzegotowanej wody z kranu.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.
Chronić przed światłem i wilgocią.

Producent:
Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.,
ul. Podstoczysko 30,
07-300 Ostrów Mazowiecka.

Dystrybutor:
Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o.,
ul. Nocznickiego 31,
01-918 Warszawa.