Coffepirine 450 mg + 50 mg, 12 tabletek

Coffepirine 450 mg + 50 mg, 12 tabletek

Kategorie

Coffepirine 450 mg + 50 mg, 12 tabletek

Cena
4,39 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

Leczenie bólów różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu, np. bóle głowy, reumatyczne, mięśni, nerwobóle, ból zęba.

Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: kwas acetylosalicylowy 450mg, kofeinę 50mg oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, talk.

Działanie

Lek Coffepirine tabletki od bólu głowy zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz kofeinę, która działa na ośrodek naczynioruchowy w mózgu, wywołując skurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych, a tym samym zmniejszając przepływ krwi przez tkankę mózgową. Działa pobudzająco na ośrodek oddechowy.

Dawkowanie

1 tabletka 2-6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 6 tabletek. Nie stosować na czczo. Tabletkę należy połknąć popijając dużą ilością płynu. 

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, ciąża, laktacja, nie stosować u dzieci  w wieku poniżej 12 lat, astma oskrzelowa, nie stosować z metotreksatem, ciężka niewydolność serca, nie stosować z lekami przeciwzakrzepowymi, choroba wrzodowa, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze. 

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego