Coffepirine od bólu głowy 450mg+50mg, 6 tabletek

Coffepirine od bólu głowy 450mg+50mg, 6 tabletek

Cena: 2,19 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: MARCMED

Coffepirine od bólu głowy 450mg+50mg, 6 tabletek - opis produktu

Wskazania: leczenie bólów różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu, np. bóle głowy, reumatyczne, mięśni, nerwobóle, ból zęba.
 
Skład: 1 tabletka zawiera: substancje czynne: kwas acetylosalicylowy 450mg, kofeinę 50mg oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, talk.
 
Działanie: lek Coffepirine tabletki od bólu głowy zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz kofeinę, która działa na ośrodek naczynioruchowy w mózgu, wywołując skurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych, a tym samym zmniejszając przepływ krwi przez tkankę mózgową. Działa pobudzająco na ośrodek oddechowy.
 
Dawkowanie: 1 tabletka 2-6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 6 tabletek. Nie stosować na czczo. Tabletkę należy połknąć popijając dużą ilością płynu. 
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, ciąża, laktacja, nie stosować u dzieci  w wieku poniżej 12 lat, astma oskrzelowa, nie stosować z metotreksatem, ciężka niewydolność serca, nie stosować z lekami przeciwzakrzepowymi, choroba wrzodowa, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze. 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.