Coldrex MaxGrip 1000 mg + 10 mg + 40 mg, smak cytrynowy, 10 saszetek

Coldrex MaxGrip 1000 mg + 10 mg + 40 mg, smak cytrynowy, 10 saszetek

Kategorie

Coldrex MaxGrip 1000 mg + 10 mg + 40 mg, smak cytrynowy, 10 saszetek

Cena
15,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Coldrex MaxGrip to lek w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie stosowany w celu łagodzenia objawów przeziębienia, w tym obniżenia gorączki, zmniejszenia bólu głowy i gardła, udrożnienia nosa i zatok. Preparat może być również stosowany w leczeniu pierwszych objawów grypy. Lek zawiera w składzie przeciwbólowy i przeciwgorączkowy paracetamol, obkurczający śluzówkę nosa chlorowodorek fenylefryny oraz dodatek witaminy C w formie kwasu askorbowego. Coldrex MaxGrip jako wieloskładnikowy lek w wygodnej formie saszetek do przygotowywania rozgrzewającego napoju o przyjemnym, cytrynowym smaku może być stosowany zarówno u dorosłych jak i u młodzieży powyżej 12 roku życia.

Wskazania

Krótkotrwałe, objawowe leczenie grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem). 

Skład

1 saszetka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 1000 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, kwas askorbowy 40 mg,
  • substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sodu sacharyna, bezwodna krzemionka koloidalna, aromat cytrynowy, kurkumina (E100).

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, obkurczające naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszające jej przekrwienie, co udrożnia nos i zatoki.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin.
  • Zawartość saszetki należy wsypać do szklanki i uzupełnić do połowy ciepłą wodą, wymieszać i wypić.

Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia dawki pominiętej. Należy zawsze stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku. Jeżeli w ciągu 3 dni stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek.
  • Choroba alkoholowa.
  • Przyjmowanie zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV).
  • Stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), również w ciągu 2 tygodni po ostatnim zastosowaniu.
  • Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Działania niepożądane

Coldrex MaxGrip, jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, jednak nie u każdego one wystąpią.


Rzadko (mniej niż u 1 na 1000 pacjentów):

  • reakcje alergiczne (uczulenia), w tym wysypka skórna, swędzenie skóry, niekiedy połączone z utrudnionym oddychaniem, lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,
  • wysypka skórna lub ciężka reakcja skórna objawiająca się uogólnioną wysypką krostkową, lub pęcherzykami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo piekącymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, spełzaniem dużych płatów naskórka oraz gorączką,
  • problemy z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych,
  • sińce lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • utrata wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym (prawdopodobieństwo takiego zdarzenia istnieje u osób z jaskrą),
  • nietypowe szybkie tętno lub uczucie nieregularnego rytmu serca,
  • trudności w oddawaniu moczu (prawdopodobieństwo takiego zdarzenia istnieje u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego),
  • zaburzenia czynności wątroby.

W przypadku wystąpienia powyższych reakcji należy niezwłocznie zaprzestać stosowania leku i zgłosić się do lekarza.


Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10000 pacjentów):

  • ból i zawroty głowy,
  • bezsenność,
  • nerwowość,
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego,
  • nudności i wymioty.

Interakcje

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich obecnie i ostatnio przyjmowanych lekach oraz o tych, które pacjent planuje przyjmować.

  • Przed rozpoczęciem stosowania leku Coldrex MaxGrip należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku przyjmowania następujących leków:
    • metoklopramidu, domperidonu (stosowane przeciwko nudnościom i wymiotom),
    • kolestyraminy (stosowanej w celu obniżenia wysokiego stężenia cholesterolu we krwi),
    • leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryny) w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego,
    • leków nasennych, przeciwpadaczkowych, ryfampicyny (lek przeciwgruźliczy),
    • inhibitorów MAO (stosowane m.in. w depresji) i innych leków przeciwdepresyjnych (z grupy trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych),
    • niesteroidowych leków przeciwzapalnych (w tym kwasy acetylosalicylowego),
    • leków stosowanych w chorobach serca lub nadciśnieniu: digoksyny, beta-adrenolityki, metyldopa,
    • leków hamujących łaknienie, udrożniających nos i leków psychopobudzających pochodnych amfetaminy.
  • Fenylefryna może nasilać podwyższające ciśnienie tętnicze leków przyspieszających poród.
  • Działanie przeciwbólowe może być nasilone przez kofeinę.
  • Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie żelaza, zwiększa wchłanianie glinu z zawierających go preparatów zobojętniających.
  • Stosowanie paracetamolu może prowadzić do uzyskania fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych, w tym oznaczania stężenia glukozy we krwi.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • W przypadku zażycia więcej niż 4 saszetki leku w ciągu 24 godzin należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, nawet w przypadku gdy nie występują żadne objawy niepożądane, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.
  • Lek zawiera paracetamol, którego przedawkowanie może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby. Uszkodzenie wątroby może wystąpić u osób, które spożyły jednorazowo 10 g paracetamolu lub więcej.
  • Spożycie 5 g paracetamolu może prowadzić do uszkodzenia wątroby u pacjentów z następującymi czynnikami ryzyka:
    • długotrwałe przyjmowanie karbamazepiny, fenobarbitalu, fenytoiny, prymidonu (leki stosowane m.in. w padaczce); ryfampicyny (leki stosowane m.in. w gruźlicy), ziela dziurawca (stosowane m.in. w depresji) lub innych leków indukujących enzymy wątrobowe,
    • regularne spożywanie alkoholu,
    • niedobór glutationu, np. Z zaburzeniami łaknienia, mukowiscydozą, zakażeniem wirusem HIV, głodzonych lub wyniszczonych.
  • Leku nie należy stosować podczas ciąży i karmienia piersią lub gdy pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży bez zalecenia lekarza. W przypadku gdy pacjentka planuje dziecko, przed zastosowaniem leku powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Lek może powodować zawroty głowy; w przypadku wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.
  • Nie należy przyjmować jednocześnie innych produktów zawierających paracetamol i/lub sympatykomimetyki (m.in. leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie i leki psychostymulujące o działaniu podobny do amfetaminy) jak również produktów leczniczych stosowanych w przeziębieniu i grypie (m.in. przeciwbólowych, przeciwgorączkowych).
  • Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania u pacjenta:
    • chorób nerek lub wątroby,
    • niedowagi lub niedożywienia
    • u osób regularnie spożywających alkohol.
  • W następujących przypadkach stosowanie leku może być niewskazane lub konieczne może być zmniejszenie dawki:
    • ciężka infekcja, która może zwiększać ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej objawiającej się m.in. głębokim, szybkim i utrudnionym oddechem, mdłościami, wymiotami i/lub utratą apetytu, złym ogólnym samopoczuciem.
  • W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu, gdyż zwiększa to ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • 1 saszetka zawiera 129,15 mg sodu, co należy uwzględnić w przypadku pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
  • 1 saszetka zawiera 3,73 g sacharozy: pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku.

Podmiot odpowiedzialny

Perrigo Poland Sp. z o.o.
Al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego