Coldrex MaxGrip C 500 mg + 25 mg + 5 mg + 20 mg + 30 mg, 12 tabletek

Coldrex MaxGrip C 500 mg + 25 mg + 5 mg + 20 mg + 30 mg, 12 tabletek

Kategorie

Coldrex MaxGrip C 500 mg + 25 mg + 5 mg + 20 mg + 30 mg, 12 tabletek

Cena
11,59 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Coldrex MaxGrip C to lek na przeziębienie, który może być również stosowany w przypadku pierwszych objawów grypy. Dzięki unikatowemu połączeniu kilku substancji aktywnych takich jak paracetamol, fenylefryna, kofeina, wodzian terpinu i witamina C lek wykazuje skuteczne działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe oraz wykrztuśne. Zawarty w leku paracetamol pozwala na zmniejszenie bólu oraz gorączki. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, jednocześnie nasilając przeciwbólowe działanie paracetamolu. Chlorowodorek fenylefryny zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Wodzian terpinu jako środek wykrztuśny pobudza pracę oskrzeli i ułatwia usuwanie zalegającej wydzieliny. Dodatek kwasu askorbowego pozwala na uzupełnienie niedoborów witaminy C mogących pojawiać się na początkowym etapie infekcji.

Produkt Coldrex MaxGrip C zwalcza objawy przeziębienia i grypy takie jak gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle kostne i mięśniowe oraz katar. Preparat może być stosowany zarówno u dorosłych jak i u młodzieży powyżej 12 roku życia. Co ważne Coldrex MaxGrip C nie powoduje senności i skutecznie pomaga stanąć na nogi i powrócić do normalnego trybu życia. 

Wskazania

Leczenie objawów przeziębienia i grypy, w tym gorączki, dreszczy, bólów głowy, bólów gardła, bólów kostnych i mięśniowych oraz kataru.

Skład

1 tabletka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 500 mg, kofeina 25 mg, chlorowodorek fenylefryny 5 mg, wodzian terpinu 20 mg, kwas askorbowy (witamina C) 30 mg,
  • pozostałe składniki: skrobia kukurydziana, skrobia rozpuszczalna, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, Eurocol Sunset Yellow: mieszanina (Eurocol Sunset Yellow E110) + sodu chlorek).

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, obkurczające naczynia krwionośne błon śluzowych nosa, udrożniające nos i zatoki, ułatwiające odkrztuszanie.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 2 tabletki do 4 razy na dobę, doustnie.

Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani nie stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeżeli objawy choroby utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na paracetamol, kofeinę, fenylefrynę, wodzian terpinu, witaminę C lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Niewydolność wątroby lub ciężką niewydolnością nerek.
  • Choroba alkoholowa.
  • Jednoczesne stosowanie zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV).
  • Przyjmowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Przechowywanie

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Działania niepożądane

Lek Coldrex MaxGrip C jak każdy inny lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów, lecz rzadziej niż u 1 na 1 000 pacjentów) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów):

  • reakcja alergiczna objawiająca się wysypką skórną lub swędzeniem skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,
  • wysypka skórna lub ciężka reakcja skórna objawiająca się ostrą uogólnioną wysypką krostkową, lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami pod naskórkiem, rozległymi nadżerkami na skórze, spełzaniem dużych płatów naskórka oraz gorączką,
  • problemy z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • sińce lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • utrata wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym,
  • nietypowe szybkie tętno lub uczucie nieregularnego rytmu serca,
  • trudności w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu,
  • zaburzenia czynności wątroby.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z powyższych objawów należy niezwłocznie zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza.


Bardzo rzadko (dotyczące mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):

  • ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, nerwowość,
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego,
  • nudności i wymioty.

Interakcje

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach nawet tych, które wydawane są bez recepty.

  • Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków:
    • metoklopramidu, domperidonu,
    • cholestyraminy,
    • leków przeciwzakrzepowych w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego,
    • leków nasennych, przeciwpadaczkowych, ryfampicyny,
    • inhibitorów MAO i innych leków przeciwdepresyjnych,
    • estrogenów i progesteronu,
    • soli litu,
    • disulfiramu,
    • niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
    • alkaloidów sporyszu,
    • niektórych leków stosowanych w chorobach serca lub nadciśnieniu,
    • stosowania leków hamujących łaknienie, leków udrożniających nos i leków psychopobudzających pochodnych amfetaminy.
  • Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych, w tym oznaczania stężenia glukozy we krwi.
  • Fenylefryna może nasilać podwyższające ciśnienie tętnicze działanie leków przyspieszających poród.
  • Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie żelaza i glinu z zawierających je leków zobojętniających.


Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

  • Nadmierne spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może powodować uczucie napięcia i rozdrażnienia.
  • W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie stosować z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol i/lub sympatykomimetyki oraz innymi produktami leczniczymi stosowanymi w przeziębieniu i grypie.
  • Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, w tym przeciwbólowymi, przeciwgorączkowymi, stosowanymi w leczeniu objawów grypy i przeziębienia lub wspomagająco w trudnościach z zasypianiem; przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby.
  • Stosowanie leku należy omówić z lekarzem w szczególności w przypadku:
    • chorób wątroby lub nerek,
    • pacjentów z niedowagą lub niedożywionych,
    • pacjentów regularnie spożywających alkohol,
    • nadciśnienia tętniczego krwi, chorób serca, chorób naczyniowych takich jak zespół Raynaud’a,
    • cukrzycy,
    • nadczynności tarczycy,
    • jaskry,
    • guza chromochłonnego nadnerczy,
    • rozrostu gruczołu krokowego,
    • stosowania leków blokujących receptory beta-adrenergiczne i innych leków obniżających ciśnienie krwi,
    • zaburzeń czynności układu oddechowego,
    • niedoboru niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej),
    • ciężkiego zakażenia, które może zwiększać ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej.
  • W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Uszkodzenie wątroby jest możliwe u osób, które spożyły jednorazowo 10 g paracetamolu lub więcej.
  • U osób ze schorzeniami wątroby istnieje zwiększone ryzyko przedawkowania.
  • Lek zawiera kofeinę i z tego powodu należy unikać nadmiernego spożycia kawy, herbaty lub napojów zawierających kofeinę podczas stosowania leku.
  • Lek zawiera Eurocol Sunset Yellow (mieszanina (Eurocol Sunset Yellow E110) + sodu chlorek), który może powodować reakcje alergiczne.


Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.
  • Leku nie należy stosować w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.
  • Stosowanie w czasie ciąży chlorowodorku fenylefryny powoduje wrodzone wady rozwojowe oraz może wywołać niedotlenienie płodu.
  • Fenylefryna może przenikać do mleka matki.
  • Brak jest danych dotyczących wpływu leku na płodność.


Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

  • Lek może powodować zawroty głowy.
  • W razie wystąpienia objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

Perrigo Poland Sp. z o.o.
Al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego