Coldrex Muco Grip, smak cytrynowo-miętowy, 10 saszetek

10,22 Cena brutto
Rodzaj: Lek
Producent: OMEGA PHARMA

Coldrex Muco Grip, smak cytrynowo-miętowy, 10 saszetek - opis produktu

Wskazania: ból głowy, nieżyt nosa, ból gardła, dreszcze i gorączka.
 
Skład: 1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 500mg, gwajafenezyna 200mg i fenylefryny chlorowodorek 10mg oraz substancje pomocnicze: sacharoza, aspartam (E 951), sodu cytrynian i sodu cyklaminian (E 952).
 
Działanie: krótkotrwałe, doraźne łagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie.
 
Dawkowanie: dorośli, pacjenci w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej: 1 saszetka co 4 godziny, w razie potrzeby. Nie przekraczać 4 saszetek (4 dawek) w ciągu doby. Wsypać zawartość 1 saszetki do standardowego kubka. Napełnić kubek około 250ml gorącej, ale nie wrzącej, wody. Pozostawić do uzyskania temperatury umożliwiającej wypicie. Wypić roztwór w ciągu 1 i pół godziny.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku; ciąża lub karmienie piersią; schorzenia wątroby lub chorobę nerek; choroby serca; anemia; nadciśnienie tętnicze; nadczynność tarczycy; cukrzyca; guz chromochłonny nadnerczy; jaskra; problemy z oddawaniem moczu. Nie należy stosować, jeśli pacjent stosuje inne leki zawierające paracetamol; przyjmuje inne leki obkurczające naczynia i leki stymulujące; stosuje leki tłumiące suchy kaszel. Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Nie stosować z innymi lekami na grypę, przeziębienie lub obkurczającymi naczynia. Jeśli po zażyciu występują zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów, ani obsługiwać maszyn.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: