Contractubex (50m.j+100mg+10mg)/g, żel na blizny, 20g

Contractubex (50m.j+100mg+10mg)/g, żel na blizny, 20g

21,09 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: MERZ

Contractubex (50m.j+100mg+10mg)/g, żel na blizny, 20g - opis produktu

Wskazania: blizny ograniczające ruch, powiększone (hipertroficzne, obrzmiałe, o kształcie bliznowca) oraz nieestetyczne blizny pooperacyjne, po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze, np. palców (przykurcz Dupuytrena),a także przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny.

Skład: 1g żelu zawiera: susbtancje czynne: heparynę 50j.m., ekstrakt płynny z cebuli 100mg, alantoinę 10mg oraz substancje pomocnicze: kwas sorbinowy, metylu parahydroksybenzoesan, guma ksantan, makrogol 200, substancja poprawiająca zapach Fragrance 231616, woda oczyszczona.
 
Działanie: stymuluje tworzenie prawidłowej tkanki łącznej i przeciwdziała niefizjologicznemu rozrostowi blizny, poprawia nawodnienie i ukrwienie tkanki oraz ją rozluźnia, łagodzi podrażnienia i działa regenerująco, działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo.
 
Sposób użycia: leczenie należy rozpocząć możliwie szybko po zagojeniu rany / zdjęciu szwów, gdy nie będzie już wysięków.Kilka razy na dobę wcierać delikatnie żel w skórę lub tkankę blizny, aż do całkowitego wchłonięcia. W przypadku blizn stwardniałych i zadawnionych można założyć na noc opatrunek z żelem. Leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od wielkości blizny lub występowania przykurczu.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, niewyleczone rany.