CRP Test, Sprawdź czy możesz potrzebować antybiotyku, 1 sztuka

ostatnia cena sprzedaży
23,48 Cena brutto
Cena jednostkowa: 23,48 zł za 1 sztuka
Sprawdź podobne

Rodzaj: Wyrób medyczny inny

Producent: IVT IMMUNO

CRP Test, Sprawdź czy możesz potrzebować antybiotyku, 1 sztuka - opis produktu

Szybki półilościowy test diagnostyczny do ustalana stężenia białka C-reaktywnego [CRP] we krwi w warunkach domowych. Białko C-reaktywne [CRP] stanowi białko ostrej fazy, które jest wytwarzane w wątrobie i wydzielane do krwi jako reakcja układu odpornościowego na rozpoczynające się zapalenie. Wartość białka CRP może gwałtownie wzrosnąć nawet wielokrotnie w ciągu jednego dnia (np. w ostrych zakażeń bakteryjnych lub po poważnych urazach). Zależnie od etiologii schorzenia wartość CRP wzrasta w ciągu 2-8 godzin od początku zapalenia, jeszcze zanim pojawią się objawy kliniczne i przed zwiększeniem OB. Po kilkunastu godzinach od eliminacji czynnika sprawczego jego poziom wraca do stężenia fizjologicznego. Fizjologiczne stężenie CRP u zdrowych osób wynosi 0-7 mg/l, stężenie większe niż 10 mg/l uznawane jest za patologiczne.
 
Zastosowanie: w przypadku infekcji o nieznanej etiologii wykonanie testu CRP pomaga ustalić przyczynę, obrać prawidłowe leczenie oraz monitorować skuteczność podjętej terapii.
 
Sposób użycia: do wykonania testu CRP należy wykorzystać zawartość opakowania „A” oraz opakowanie „B”. Wyciągnąć plastikową probówkę z opakowania A” i umieścić w jednym z otworów stojaka z opakowania „B”. Otworzyć plastikową butelkę z roztworem (One Step Rapid Test Buffer) z opakowania „B”, obrócić do góry dnem i do probówki umieszczonej na stojaku przelać 10 kropel roztworu (przez umiarkowane ściskanie butelki). Probówka służy do zmieszania roztworu z próbką krwi. Umyć ręce lub piętę (u dzieci w wieku poniżej jednego roku) ciepłą wodą z mydłem, następnie dokładnie spłukać i wysuszyć. Zapewni to czystość w miejscu wkłucia i poprawi przepływ krwi. Przetrzeć roztworem dezynfekcyjnym boczną część opuszka palca lub piętę. Można użyć dowolnego z typowych roztworów dezynfekujących, które są częścią domowej apteczki (Betadine, Jodisol, woda utleniona 3%, Septonex) lub alkohol. Należy odczekać, aż zwilżona część całkowicie wyschnie. Chwycić jednorazowy sterylny lancet z opakowania „A”, obracając zwolnić sterylną nakrętkę i usunąć ją. Nie należy używać jednorazowego sterylnego lancetu, jeśli wcześniej doszło do zdjęcia sterylnej nakrętki. Ustawić głębokość wkłucia. Do pobrania krwi włośniczkowej z pięty u dzieci poniżej 1 roku należy ustawić niewielką (małe nacięcie) lub średnią głębokość wkłucia. Regulacje głębokości wkłucia przeprowadzać po zdjęciu sterylnej nakrętki. Chwycić jednorazowy sterylny lancet między palec wskazujący, środkowy i kciuk. Przyłożyć jednorazowy sterylny lancet mocno na wcześniej wybranym i zdezynfekowanym miejscu wkłucia. Kciukiem nacisnąć do oporu zwalniający przycisk, do momentu delikatnego kliknięcia. Delikatnie masować palec w kierunku opuszka lub poprzez lekki ucisk wytworzyć krople krwi. Ważne: krew nie może być roztarta na powierzchni palca. Za pomocą dołączonej mikropipety (opakowanie „A”) pobrać próbkę krwi do zaznaczonej linii na mikropipecie (tj. 10 pl). Pobraną próbkę krwi wycisnąć do plastikowej probówki z roztworem i dobrze wymieszać. Instrukcje użycia mikropipety: Mikropipetę uchwycić pośrodku kciukiem i palcem wskazującym. Naciskając usunąć z mikropipety powietrze i zanurzyć otwarty koniec w kropli krwi. Zwolnić nacisk i zassać próbkę krwi do mikropipety. Próbkę krwi wycisnąć z mikropipety do plastikowej probówki przez ponowne naciśnięcie i dobrze wymieszać. Przez ponowne zassanie i wyciśnięcie zmieszanego roztworu w probówce zostanie osiągnięte optymalne wypłukanie krwi z mikropipety. Wyciągnąć pozostałą zawartość opakowania „A”. Rozpakować folię ochronną przez oderwanie w miejscu nacięcia i wyjąć kroplomierz oraz test. Test położyć na płaskiej, czystej powierzchni, tak aby widzieć jego przednią stronę z okienkami i opisami. Kroplomierzem zassać próbkę z probówki i nakapać 4 krople do dołka przeznaczonego na aplikację próbki (oznakowany literą S). Od tego momentu należy zacząć liczyć czas - 5 minut.
 
Ważne wskazówki:
Przechowywać w temperaturze od 4 do 30 stopni Celsjusza.
Nie zamrażać, chronić przed wilgocią.
Ponieważ zużyty test zawiera substancje pochodzenia ludzkiego, może mieć potencjalnie zakażny charakter.
 
Wytwórca:
IVT IMUNO, s.r.o Pavlovicka 59
772 00 Olomouc, CZ
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: