Debutir, 60 kapsułek

23,89 Cena brutto
Rodzaj: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego
Producent: POLPHARMA

Debutir, 60 kapsułek - opis produktu

Debutir, dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kapsułek, który zawiera  sól sodową kwasu masłowego (maślan sodu) w postaci mikrogranulatu. Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka przewodu pokarmowego. Zastosowanie nowoczesnej technologii mikrogranulacji, w przeciwieństwie do standardowych form kwasu masłowego, zabezpiecza przed całkowitym wykorzystaniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na dostarczenie kwasu masłowego do jelita cienkiego i grubego. Zdecydowana większość mikrogranulek przechodzi wraz z treścią pokarmową do jelita cienkiego i dalej do grubego, gdzie z mikrogranulek uwalniane są kolejne ilości maślanu sodu. Skład mikrogranulek jest tak dobrany, aby proces uwalniania maślanu sodu odbywał się na całej długości jelita cienkiego i grubego.
 
Zastosowanie: do postępowania dietetycznego: w zaburzeniach czynności jelit (zespół jelita drażliwego); w chorobach zapalnych błony śluzowej żołądka i jelit (min. nieswoiste choroby zapalne jelit, biegunki różnego pochodzenia); w zaburzeniach flory jelitowej; w niedoborach krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych; u chorych po leczeniu przeciwnowotworowym (m.in w stanach zapalnych jelit po radioterapii); w zakażeniach jelit i biegunce (m.in po antybiotykoterapii). 
 
Zalecane spożycie: doustnie: dorosli: 1 kapsułka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 miesięcy; dzieci powyżej 7. roku życia: 1 kapsułka dziennie, najlepiej wieczorem. Zaleca się stosować preparat orze zokres co najmniej 6 tygodni. Kapsułkę należy połknąć w całości (bez rozgryzania i wysypywania zawartości), popijając letnią lub chłodną wodą. Należy przyjmować w trakcie posiłku. 
 
Składniki: uwodorniony olej palmowy, maślan sodu, otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza, substancja wiążąca: siarczan wapnia, barwnik: dwutlenek tytanu.
 
100g produktu zawiera: wartość energetyczna: 2435kJ/581kcal; tłuszcz 52g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 51g; weglowodany 0,8g, w tym cukry 0g; białko 0,1g, sól 13,1g; maślan sodu 24,9g.
 
1 kapsułka zawiera: wartość energetyczna: 14,7kJ/3,5kcal; tłuszcz 0,315g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,310g; weglowodany 0,005g, w tym cukry 0g; białko 0g, sól 0,08g; maślan sodu 150mg (co odpowiada 500mg mikrogranulowanego maślanu sodu i trójglicerydu pochodzenia roślinnego (oleju palmowego)).
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość (uczulenie) na którykolwiek ze składników preparatu. Preparat nie powinien być stosowany przez osoby, u których nie stwierdzono wymienionych stanów chorobowych, zaburzeń stanu zdrowia lub brak jest wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia produktu. Nie stosować u dzieci z zaburzeniami połykania lub w przypadku, gdy połykanie kapsułek sprawia trudność.
 
Ważne wskazówki:
Produkt przyjmować pod nadzorem lekarza.
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
produkt przeznaczny dla osób dorosłych i dzieci powyżej 7. roku życia.
Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 
Chronić przed wilgocią. 
 
Masa netto: 36,12g (60 kapsułek).
 
Producent:
Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.
ul. Pelplińska 19,
83-200, Starogard Gdański.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: