Kategorie

Deflegmin 30 mg, 20 tabletek

Cena
11,59 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby płuc oraz oskrzeli przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych.

Skład

1 tabletka zawiera substancję czynną 30mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: laktoza, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian.

Działanie

Zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i poprawia jego transport, a dzięki temu ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Dawkowanie

- dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat: początkowo, przez 2 do 3 dni, 1 tabletka 3 razy na dobę, następnie dawkę należy zmniejszyć do 1 tabletki 2 razy na dobę;
- dzieci wieku od 6. do 12. lat: 1/2 tabletki 2-3 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie stosować bezpośrednio przed snem. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6. lat.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Problem
Rejestracja
lek