Kategorie

Deflegmin 30 mg/ 5 ml, syrop, 120 ml

Cena jednostkowa: 8,33 zł za 100 mililitrów

Cena
9,99 zł

Produkt niedostępny
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby płuc oraz oskrzeli przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych.

Skład

5ml syropu zawiera substancję czynną 30mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol roztwór, glicerol, glikol propylenowy, sodu benzoesan, woda oczyszczona, aromat maskujący, kwas solny 10% ( do ustalenia pH).

Działanie

Zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i poprawia jego transport, a dzięki temu ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat: początkowo, przez 2 do 3 dni, 5ml syropu 3 razy na dobę, następnie dawkę należy stosować 2 razy na dobę;
- dzieci wieku od 6. do 12. lat: 2,5ml syropu 3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 2. do 6. lat: 1,25ml syropu 3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 1. do 2 lat: 1,25ml syropu 2 razy na dobę.

Lek należy przyjmować po posiłkach. Nie przyjmować leku bezpośrednio przed snem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Problem
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego