DERMATIX, żel silikonowy do leczenia blizn, 15g

DERMATIX, żel silikonowy do leczenia blizn, 15g

Cena: 99,99 zł

Wysyłamy w 10 dni roboczych
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: MYLAN

DERMATIX, żel silikonowy do leczenia blizn, 15g - opis produktu

Dermatix jest to przezroczysty, szybko wysychający i utrzymujący odpowiednią wilgotność skóry żel silikonowy do stosowania miejscowego na skórę. Stosowany jest w leczeniu blizn poooperacyjnych, pooparzeniowych i pourazowych. Wskazano, że Dermatix spłaszcza, zmiękcza i wygładza blizny, łagodzi świąd i uczucie dyskomfortu oraz zmniejsza stopień odbarwienia skóry. Dermatix żel łatwo nakłada się na wszystkie obszary skóry, w tym twarz, okolice stawów i zgięć oraz szybko wysycha pozostawiając niewidoczną błonę. Dermatix został opracowany przy użyciu tych samych długich łańcuchów polimerowych, jakie są zawarte w opatrunkach z żelu silikonowego.
 
Zastosowanie: Dermatix jest stosowany w leczeniu blizn po zakończeniu gojenia rany, gdy skóra jest nieuszkodzona oraz  w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu w postaci bliznowca (keloid) lub blizny przerostowej. Dermatix jest stosowany do blizn powstałych w wyniku gojenia ran pooperacyjnych, pourazowych i pooparzeniowych.
 
Sposób użycia: leczoną powierzchnię należy umyć, następnie wysuszyć. Następnie należy delikatnie wmasować w bliznę niewielką ilość żelu. Żel należy stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Na wyschniętą warstwę żelu można stosować kosmetyki. Dermatix można stosować u dzieci.
 
Składniki: polisiloksan oraz substancje pomocnicze.
 
Ważne wskazówki:
Nie należy stosować preparatu Dermatix na otwarte, świeże rany.
Żelu Dermatix nie należy stosować na błony śluzowe lub zbyt blisko oczu.
Nie należy stosować żelu Dermatix na nałożone wcześniej preparaty lecznicze bez porady lekarza.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, z dala od źródeł ciepła.
 
Producent:
Meda Pharmaceuticals Sp. z o.o.,
ul. Domaniewska 39A, 
02-672 Warszawa