Kategorie

Dermicin, aerozol na ciemieniuchę 30 ml

Cena
23,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Specjalistyczny zestaw Dermicin zapewnia kompleksowe postępowanie terapeutyczne i pielęgnacyjne w leczeniu ciemieniuchy (niemowlęcego łojotokowego zapalenia skóry). Opakowanie zawiera butelkę z aerozolem(serum), szczotkę chirurgiczną i grzebień. Serum Dermicin wchłania się w skórę i rozmiękcza łuski, przywraca funkcje ochronne skóry. Szczotka chirurgiczna z gąbką i grzebień służą do usuwania oraz wyczesywania przywierającej, złuszczonej skóry.

Zastosowanie

W leczeniu niemowlęcego łojotokowego zapalenia skóry (ciemieniuchy).

Sposób użycia

Zdjąć ochronną nasadkę z butelki z aerozolem. Rozpylić 2-krotnie aerozol na wewnętrzną część dłoni, następnie nanieść preparat na obszar zmieniony przez łojotokowe zapalenie skóry i wmasować. Powtórzyć czynność, jeśli obszar zajęty przez łojotokowe zapalenie skóry jest rozległy, np. w przypadku owłosionej skóry głowy. Ważne, aby zaaplikować odpowiednią ilość preparatu Dermicin na skórę. Jeśli łojotokowe zapalenie skóry występuje wokół oczu dziecka, aerozol można rozpylić na wacik, aby ułatwić nanoszenie preparatu na skórę i nie dopuścić do przedostania się preparatu do oczu dziecka. Pozostały na dłoni nadmiar preparatu można wmasować w inne obszary skóry dziecka, ponieważ preparat zapobiega utracie wody przez skórę. Preparat należy stosować codziennie rano i po południu aż do ustąpienia łojotokowego zapalenia skóry. Leczenie zazwyczaj trwa od 1-4 tygodni. Aby usunąć przywierającą, złuszczoną skórę (łuski), należy bardzo ostrożnie masować skórę głowy gąbką przymocowaną do szczotki chirurgicznej dołączonej do opakowania, a następnie usunąć złuszczoną skórę za pomocą szczotki chirurgicznej. Grzebień służy do ostrożnego wyczesywania złuszczonej skóry z włosów dziecka. Należy pamiętać, że skóra dziecka, w tym owłosiona skóra głowy, jest bardzo delikatna. Po zakończeniu leczenia łojotokowego zapalenia skóry może dojść do nawrotu schorzenia. Nawroty mogą występować do 7. miesiąca życia dziecka. W późniejszym okresie życia, rzadko występuje niemowlęce łojotokowe zapalenie skóry. Jeśli wystąpi nawrót łojotokowego zapalenia skóry, należy ponownie zastosować leczenie preparatem Dermicin.

Składniki

Serum: Olej z Borago officinalis (ogórecznik lekarski), skwalan, octan d-alfa-tokoferylu (witamina E), olej z nasion Helianthus annuus (słonecznik zwyczajny), wyciąg z liści Rosmarinus officinalis (rozmaryn lekarski).

Ważne wskazówki

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. 
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 
Stosować produkt z zachowaniem ostrożności i zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. 
Nie stosować innych produktów, takich jak oliwa z oliwek, w połączeniu z preparatem Dermicin. 
W przypadku nadkażenia drożdżakami z gatunku Malassezia, oliwa z oliwek może nasilać łojotokowe zapalenie skóry. 
Należy uważać, aerozol nie dostał się do oczu dziecka. Może to powodować dyskomfort. 
Jeśli preparat dostanie się do oczu dziecka, należy przemyć je czystą, ciepłą wodą. 
Jeżeli podrażnienie nie ustąpi, należy skontaktować się z lekarzem. 
Nie zawiera: sterydów, środków przeciwgrzybiczych, substancji zapachowych, barwników, parabenów, konserwantów. 

Dystrybutor

Vitamed
ul. Ostrowskiego 24,
97-213 Smardzewice.

Cechy produktu

Wiek
Postać
Działanie
Problem