Kategorie

Dermopanten 50 mg/ g, maść, 30 g

Cena
9,19 zł

Produkt niedostępny

Wskazania

Leczenie powierzchownych ran, takich jak otarcia, skaleczenia, pęknięcia skóry, oparzenia, podrażnienia skóry (np. po nadmiernym nasłonecznieniu, radioterapii, naświetlaniu lampą kwarcową), niewielkie zapalenia skóry, owrzodzenia. Lek jest wskazany szczególnie w leczeniu skóry suchej. W pielęgnacji brodawek sutkowych w czasie karmienia piersią - zapobieganie i leczenie otarć oraz podrażnień brodawek sutkowych. W pielęgnacji niemowląt - zapobieganie i leczenie odparzeń oraz zapaleń skóry.

Skład

1g maści zawiera: substancję czynną: deksopantenol 50mg oraz substancje pomocnicze: wazelina biała, wosk biały, parafina ciekła, polisorbat 80, substancja poprawiająca zapach Nagietki Y66, woda oczyszczona.

Działanie

Deksopantenol po zastosowaniu miejscowym na skórę jest metabolizowany do kwasu pantotenowego. Kwas pantotenowy jest składnikiem koenzymu A, który jest niezbędny do prawidłowej czynności nabłonka i skóry, oraz wpływa na regenerację skóry. 

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania na skórę. W leczeniu powierzchownych ran należy nakładać lek raz lub kilka razy na dobę, w zależności od stanu miejscowego. W pielęgnacji brodawek sutkowych kobiet karmiących piersią należy nakładać na brodawki kompres z maści. Przed każdym karmieniem piersią brodawki należy umyć. W pielęgnacji niemowląt należy nakładać lek przy każdej zmianie pieluchy, po wcześniejszym przemyciu wodą miejsc narażonych na odparzenia

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować na duże i zakażone rany, unikać kontaktu leku z oczami, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Rejestracja
Lek