Diklofenak 10mg/g, żel, 100g

Diklofenak 10mg/g, żel, 100g

Cena: 9,99 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: PERRIGO

Diklofenak 10mg/g, żel, 100g - opis produktu

Wskazania: lek stosowany jest miejscowo na skórę: w pourazowych stanach zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń); w bólach pleców, w ograniczonych stanach zapalnych tkanek miękkich (takich, jak zapalenie ścięgien, czy łokieć tenisisty); w ograniczonych i łagodnych postaciach zapalenia stawów.
 
Skład: 1g żelu zawiera: substancję czynną: diklofenak sodowy 10mg oraz substancje pomocnicze: karbomer, makrogolu eter cetostearylowy, dietyloamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła, olejek lawendowy, olejek cytrynowy, kokozylokaprylokapronian, woda oczyszczona.
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, kojące, chłodzące.
 
Sposób użycia: dorośli i młodzież powyżej 12 lat: Diklofenak LGO należy stosować miejscowo na skórę, 3-4 razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. 
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, astma, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, w ostatnich 3 miesiące ciąży.

Diklofenak

Jest wiele sposobów na radzenie sobie z miejscowym bólem tkanek miękkich organizmu. Wynika to nie tylko z samej bogatej różnorodności miejsc, które ten ból może dotknąć, ale też faktu, iż każdy z nas sam ból odczuwa w inny sposób.

Diklofenak – zastosowanie

Diklofenak jest jednym z preparatów, które powstały właśnie z myślą o tym, by zwiększyć szanse na ukojenie bólu w różnych okolicznościach. Stosuje się go miejscowo na skórę, pokrywając optymalną warstwą obszar, który powoduje dyskomfort.

Do najczęściej wymienianych okoliczności, w których producent zaleca Diklofenak, należą:

 • pourazowe stany zapalne ścięgien, stawów, więzadeł, mięśni,
 • bóle pleców,
 • ograniczone stany zapalne tkanek miękkich,
 • ograniczone i łagodne postaci zapalenia stawów.

Pourazowe stany zapalne są najszerszą grupą zastosowań tego preparatu, co wynika z częstotliwości ich występowania. Skręcenia, stłuczenia czy nadwyrężenia mogą dotknąć każdej osoby, w dowolnym momencie – co wskazuje na fakt, iż nie jest to problem wyłącznie osób aktywnych fizycznie, które doznają urazu w czasie uprawianych dyscyplin sportowych.

Owszem, osoby z tej grupy, częściej sięgają po produkty typu Diklofenak, jednak nie są oni jednymi zainteresowani ukojeniem bólu miejscowego w ten sposób.

Diklofenak – składniki

Nazwa produktu Diklofenak jednoznacznie wskazuje na substancję czynną, która jest bazą jego działania. Mowa o diklofenaku sodowym. Jednak użycie jego pełnego potencjału nie byłoby wykonalne, gdyby nie szereg substancji pomocniczych, obecnych w żelu.

Składniki dodatkowe, o jakich mowa to między innymi:

 • karbomer,
 • dietyloamina,
 • glikol propylenowy,
 • olejek lawendowy,
 • kokozylokaprylokapronian,
 • woda oczyszczona.

Przed miejscowym zastosowaniem żelu Diklofenak należy bezwzględnie zapoznać się z pełną listą obecnych w nim składników, aby uzyskać 100% pewności, iż nie ma się uczulenia, na którykolwiek z nich. To pozwoli na bezpieczne stosowanie preparatu.

Diklofenak – działanie i stosowanie

Bez względu na to, z którego z wyżej wymienionych powodów sięga się po Diklofenak, można w jego działaniu odnaleźć pożądane wsparcie, gdyż jest to żel charakteryzujący się wszechstronnym podejściem.

Założeniem producenta produktu Diklofenak było stworzyć żel, który nie tylko może pomóc ukoić ból, ale też kojąco wpłynąć na zaistniały umiarkowany stan zapalny. Stąd przeciwbólowe i przeciwzapalne działanie tego żelu. To jednak nie wszystko – składniki zawarte w preparacie Diklofenak mogą pomóc zmniejszyć obrzęk.

Ponadto producent podkreśla jego właściwości:

 • chłodzące,
 • kojące.

Oczywiście wyżej opisanego działania można oczekiwać po zastosowaniu Diklofenak wtedy i tylko wtedy, gdy sposób użycia żelu jest zgodny z zaleceniami. Producent podkreśla, iż jest to produkt zalecany dorosłym i młodzieży powyżej 12 roku życia, a jego miejscowe stosowanie powinno odbywać się około 3 do 4 razy na dobę, poprzez delikatne wcieranie w skórę.