Dip Rilif (0,05g+0,03g)/g, żel, 50g

Dip Rilif (0,05g+0,03g)/g, żel, 50g

Cena: 12,49 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!

Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: EGIS
Grupa: Dip, Dip Rilif

Dip Rilif (0,05g+0,03g)/g, żel, 50g - opis produktu

Wskazania: Dip Rilif stosuje się do miejscowego leczenia przeciwbólowego i przeciwzapalnego w: bólach reumatycznych, w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bólach pleców, lumbago (postrzale), bólach mięśniowych, bólach w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach; bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.
 
Skład: 1g żelu zawiera: substancje czynne: ibuprofen 50mg, mentol 30mg oraz substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona.
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk. Mentol działa miejscowo znieczulająco. Powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek. 
 
Sposób użycia: Dip Rilif jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę, zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę w stosowaniu. 
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, astma, ciąża, laktacja