Dolgit gel, 50mg/g, żel, 50g

Dolgit gel, 50mg/g, żel, 50g

13,49 Cena brutto
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: NATUR PRODUKT

Dolgit gel, 50mg/g, żel, 50g - opis produktu

Dolgit gel to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jego działanie jest uwarunkowane hamowaniem syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance.

Wskazania: miejscowe leczenie bólów mięśni, leczenie bólów w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa; leczenie zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych); leczenie bolesnej sztywności barku, bólów okolicy lędźwiowej kręgosłupa, zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (np. stłuczeń, skręceń).

Skład: 100g żelu zawiera: substancję czynną: ibuprofenu 5g oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, solketal (2,2-dimetylo-4-hydroksymetylo-1,3-dioksalan), poloksamer 407, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha (Miglyol 812), olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, woda oczyszczona.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne.

Dawkowanie: jeśli lekarz nie zalecił innego stosowania, zazwyczaj stosuje się na skórę pasek żelu o długości 4-10cm (2g do 5g żelu co odpowiada 100mg do 250mg ibuprofenu) i wciera 3-4 razy na dobę. W razie konieczności można lek stosować częściej jednak nie częściej niż co 4 godziny. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 12g żelu (600mg ibuprofenu).

Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leku nie należy stosować na otwarte rany, błony śluzowe oraz okolice oczu, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat, u kobiet w III trymestrze ciąży oraz karmiących piersią. Lek Dolgit gel należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, niewydolnością nerek, astmą oskrzelową i nietolerancją kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu lub innych NLPZ przyjmowanych doustnie.

Przechowywanie: lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25° C. Nie stosować leku Dolgit gel po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji lub domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa.

Działania niepożądane: zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, wstrząs. Zaburzenia skóry (np. zaczerwienienie, mrowienie w miejscu podania). Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: astma, pogorszenie stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli lub duszność. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypki różnego typu, świąd, pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry (martwica naskórka, rumień wielopostaciowy). Zaburzenia nerek i dróg moczowych: niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek, Zaburzenia żołądka i jelit: ból brzucha, niestrawność. Podczas długotrwałego leczenia mogą wystąpić dodatkowe działania niepożądane.

Podmiot odpowiedzialny:
Dolorgiet GmbH & Co. KG,
Otto-von-Guericke-Str. 1,
D-53757 St. Augustin/Bonn, Niemcy

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.