Kategorie

DulcoSoft Junior, roztwór na zaparcia od 2 roku życia, 100 ml

Cena
15,59 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

DulcoSoft Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, którego głównym składnikiem jest makrogol 4000. Dzięki wysokiej zdolności wiązania wody służy jako jej nośnik i bezpośrednio transportuje ją do okrężnicy. DulcoSoft Junior zmiękcza twarde masy kałowe, co prowadzi do nasilenia perystaltyki jelitowej i ułatwia wypróżnianie. DulcoSoft Junior wywiera swoje działanie w sposób czysto fizyczny: nie jest wchłaniany przez organizm oraz ulega wydaleniu wraz z kałem w postaci niezmienionej. Skuteczność produktu nie maleje przy dłuższym stosowaniu.

Zastosowanie

Objawowe leczenie zaparć, zmiękczanie twardych mas kałowych, ostre i przewlekłe zaparcia.

Sposób użycia

Dzieci od 2 do 3 lat: 8-16ml roztworu na dobę, dzieci od 4 do 7 lat: 16-32ml roztworu na dobę, dorośli i dzieci powyżej 8. roku życia: 20-40ml roztworu na dobę. Dawki najlepiej przyjmować rano. Uwzględniając zalecenia dotyczące dawkowania, dawkę można dostosować do własnych potrzeb i przyjmować codziennie lub co drugi dzień. Właściwą dawką jest najmniejsza dawka zapewniająca regularne i komfortowe wypróżnianie (miękkie masy kałowe). Najlepiej, aby zalecana dawka dobowa była przyjmowana rano w postaci pojedynczej dawki. Dawkę należy odmierzyć przy użyciu miarki dołączonej do opakowania.

Składniki

10ml roztworu zawiera 5g makrogolu 4000. Pozostałe składniki: sorbinian potasu (środek konserwujący), makrogol 400, kwas cytrynowy, woda oczyszczona.

Przeciwwskazania

Nie stosować produktu DulcoSoft Junior w następujących przypadkach. Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych (zob. informację o składzie). Ciężka zapalna choroba jelit (taka jak wrzodziejące zapalenie jelit, choroba Leśniowskiego-Crohna) lub toksyczne rozdęcie okrężnicy. Wystąpienie lub ryzyko wystąpienia perforacji przewodu pokarmowego. Porażenna niedrożność jelit bądź też podejrzenie niedrożności jelit lub objawowego zwężenia jelit. Brzuszne zespoły bólowe o nieokreślonej przyczynie. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed przyjęciem wyrobu medycznego DulcoSoft Junior należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy przyjmować codziennie w sposób ciągły przez dłuższy okres bez zbadania przyczyny zaparcia. W przypadku utrzymujących się bólów brzucha należy zwrócić się o poradę medyczną.

Ważne wskazówki

Pacjenci przyjmujący makrogol mogą zauważyć wystąpienie stanów alergicznych.
Dulcosoft Junior może być przyjmowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, jednak dopiero po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
Wchłanianie makrogolu 4000 jest pomijalne, dlatego nie powinien on wywierać wpływu na organizm.
Produkt nie zawiera cukru i może być stosowany przez osoby cierpiące na cukrzycę.
Dulcosoft Junior najczęściej zaczyna działać po 1-3 dniach stosowania.
Jeżeli zaparcia będą się utrzymywać, należy zbadać ich przyczynę.

Ostrzeżenia

W przypadku biegunki należy zachować ostrożność u pacjentów podatnych na zaburzenia gospodarki wodnoelektrolitowej (np. pacjentów w podeszłym wieku, osób z upośledzoną czynnością wątroby lub nerek bądź też pacjentów stosujących leki moczopędne) i należy rozważyć monitorowanie stężeń elektrolitów. U pacjentów przyjmujących produkty zawierające makrogol mogą wystąpić stany alergiczne (takie jak wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka i nadwrażliwość) Jeżeli pacjent zauważy u siebie któryś z powyższych objawów, powinien przestać stosować produkt

Dodatkowe informacje

Produkt odpowiedni dla dzieci powyżej 2 roku życia.
Odpowiedni dla osób chorych na cukrzycę: płyn nie zawiera cukru.
Odpowiedni dla pacjentów stosujących dietę niskosodową.
Nie zawiera glutenu.
Neutralny smak.
Łagodzi zaparcia.
Zmiękcza twarde masy kałowe.
Neutralny smak i zapach.

Producent

Hälsa Pharma GmbH
Maria-Goeppert-Straße 5
D-23562 Lübeck

Dystrybutor

Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Problem