Durolane 60 mg/ 3 ml, 3ml x 1 ampułkostrzykawka

Durolane 60 mg/ 3 ml, 3ml x 1 ampułkostrzykawka

Cena: 750,99 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: BIOVENTUS

Durolane 60 mg/ 3 ml, 3ml x 1 ampułkostrzykawka - opis produktu

Preparat jest przeznaczony do iniekcji dostawowych w leczeniu objawowym choroby zwyrodnieniowej stawów o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego oraz w leczeniu bólu po zabiegach artroskopowych. Preparat zawiera kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, wyprodukowany w drodze biosyntezy, który został oczyszczony i poddany stabilizacji. Iniekcje kwasu hialuronowego do stawów przywracają lepkość i sprężystość płynu maziowego, dzięki czemu mogą zmniejszyć się dolegliwości bólowe i zwiększyć ruchomość stawu.
 
Zastosowanie: leczenie objawowe powiązane z leczeniem bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego, wynikającego z choroby zwyrodnieniowej stawów skokowych, łokciowych, nadgarstkowych oraz międzypaliczkowych palców rąk i nóg. Preparat jest również wskazany w leczeniu bólu spowodowanego zabiegami artroskopowymi w obecności choroby zwyrodnieniowej stawów w okresie trzech miesięcy po wykonaniu zabiegu.
 
Sposób użycia: preparat w opakowaniu jednodawkowym - jeden zastrzyk. Można go wstrzykiwać tylko jeden raz w trakcie całego cyklu leczenia. Zalecana dawka dla stawu kolanowego, biodrowego i barkowego wynosi 3ml. W przypadku stawów średniej wielkości (np. staw łokciowy, skokowy) zaleca się dawkę 1-2ml, a w przypadku małych stawów (np. staw kciuka) około 1ml.
 
Składniki: 1ml preparatu zawiera: kwas hialuronowy stabilizowany 20mg, fizjologiczny roztwór soli pH 7.
 
Przeciwwskazania: Preparatu nie należy wstrzykiwać, jeżeli staw jest zakażony lub objęty poważnym zapaleniem. Preparatu nie należy wstrzykiwać, jeśli w miejscu iniekcji lub w jego pobliżu występuje aktywna choroba, bądź zakażenie skóry. Preparatu nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na preparaty zawierające kwas hialuronowy. Miejscowych środków znieczulających nie należy stosować u pacjentów z rozpoznaną alergią lub nadwrażliwością na te środki. Jeśli u pacjenta rozpoznano alergię lub nadwrażliwość na środek kontrastujący, nie należy podawać preparatu pod kontrolą fluoroskopu, jeśli wymagane jest użycie takiego środka kontrastującego. Preparat należy stosować przy zachowaniu ostrożności u pacjentów z istniejącą chondrokalcynozą, ponieważ iniekcja może prowadzić do ostrego ataku choroby.
 
Ważne wskazówki:
Preparat powinien być wstrzykiwany przez upoważnionego lekarza.
Preparat należy wstrzykiwać przy ścisłym zachowaniu techniki aseptycznej.
Preparat nie był testowany u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią i dzieci.
Preparat należy wstrzykiwać wyłącznie do jamy stawowej.
Preparatu nie należy wstrzykiwać dożylnie i pozastawowo, w błonę maziową i w torebkę stawową.
Preparatu nie można sterylizować ponownie, ponieważ może to spowodować jego rozkład.
Preparat należy stosować przy zachowaniu zwiększonej ostrożności u pacjentów z zastojem nogi pochodzenia żylnego lub limfatycznego.
W przypadku każdego leczonego stawu należy używać oddzielnej strzykawki z preparatem.
W związku z inwazyjnym charakterem iniekcji dostawowej istnieje niewielkie ryzyko zakażenia.
 
Producent:
Bioventus LLC
4721 Emperor Boulevard Suite 100
Durham, NC 27703 USA