DX2LEK 20mg/ml, płyn na skórę, 60ml

DX2LEK 20mg/ml, płyn na skórę, 60ml

Cena: 19,59 zł

Cena jednostkowa: 32,65 zł za 100 ml
Wysyłamy w 10 dni roboczych
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: AFLOFARM

DX2LEK 20mg/ml, płyn na skórę, 60ml - opis produktu

DX2LEK to lek w formie płynu przeznaczony do miejscowego stosowania na skórę głowy. Substancją czynną leku jest minoksydyl, który pobudza wzrost włosów w łysieniu typu męskiego. Zatrzymanie nadmiernego wypadania włosów można zaobserwować po około 8 tygodniach stosowania leku, natomiast pierwsze odrosty w postaci cienkich włosków meszkowych występują po upływie 4 do 5 miesięcy leczenia.

Wskazania: leczenie łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica) u mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 65 lat. DX2LEK jest najbardziej skuteczny u ludzi młodszych we wczesnych fazach procesu łysienia. Lepsze wyniki leczenia uzyskuje się w okolicy szczytu głowy niż w części czołowo-skroniowej. Zaprzestanie leczenia powoduje cofnięcie się efektu leczniczego w ciągu kilku miesięcy.

Skład: 1ml płynu zawiera 20mg minoksydylu, pozostałe składniki: etanol, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Działanie: minoksyl zawarty w leku pobudza wzrost włosów w łysieniu typu męskiego.

Dawkowanie: lek przeznaczony jest do stosowania na skórę głowy u osób w wieku od 18 do 65 lat. 1ml leku należy nanosić kroplami na suchą skórę głowy 2 razy na dobę w odstępie co 12 godzin w miejscach wypadania włosów i lekko rozcierać opuszkami palców. Nie należy suszyć ani trzeć tych miejsc. Lek należy nanosić za pomocą pompki (1ml uzyskuje się po pięciokrotnym naciśnięciu pompki). Po zastosowaniu leku należy dokładnie umyć ręce. Po zastosowaniu leku nie powinno się myć głowy przez najbliższe 4 godziny.

Przeciwwskazania: leku nie należy stosować w przypadku uczulenia na minoksydyl lub którykolwiek ze składników leku; w okresie ciąży i karmienia piersią; jeśli pacjent ma choroby skóry głowy, takie jak np. nasilone zmiany w łojotokowym zapaleniu skóry, łuszczycę, zakażenia owłosionej skóry głowy z objawami przerwania ciągłości naskórka; jeśli pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze; jeśli pacjent ma poparzoną słońcem skórę głowy; jeśli pacjent ma świeżo opaloną skórę głowy; pod opatrunkiem okluzyjnym; jeśli pacjent stosuje jednocześnie miejscowo na owłosioną skórę głowy inne leki. Nie należy stosować tego leku w czasie ciąży i karmienia piersią.

Przechowywanie: lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Lek jest łatwopalny i nie wolno go stosować przy otwartym ogniu.

Działania niepożądane: w przypadku zastosowania leku na uszkodzony naskórek istnieje ryzyko przeniknięcia go do organizmu i ewentualnego wystąpienia ogólnych działań niepożądanych. W przypadku wystąpienia i utrzymywania się jednego z takich objawów jak niedociśnienie tętnicze, obrzęki twarzy lub kostek nóg i rąk, kołatanie serca lub przyspieszona czynność serca, szybki przyrost masy ciała, osłabienie, zawroty głowy lub omdlenia, zaburzenia ostrości widzenia, bóle w klatce piersiowej, barku lub ramieniu, utrzymujące się zaczerwienienie, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Pacjenci z chorobami układu krążenia lub arytmią serca przed zastosowaniem leku powinni skonsultować się z lekarzem. Po upływie 2 do 6 tygodni od rozpoczęcia kuracji niektórzy pacjenci odnotowują zwiększone wypadanie włosów. Jeżeli stan ten utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie, pacjent powinien przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem. Jeżeli w trakcie leczenia dojdzie do zranienia skóry lub po nadmiernym opalaniu wystąpi silny rumień, należy przerwać leczenie. Działania niepożądane występują około pięciokrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Często występującymi działaniami niepożądanymi są bóle głowy, nadmierne owłosienie występujące poza miejscem aplikacji leku, świąd, w tym także z wysypką, świąd w innych częściach ciała, świąd oczu.

Interakcje: należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nie należy stosować leku DX2LEK z innymi lekami stosowanymi miejscowo na skórę głowy, takimi jak np. kortykosteroidy, retynoidy, ditranol czy wazelina, gdyż mogą one zwiększać przenikanie minoksydylu przez skórę do krwi i spotęgować ryzyko działań niepożądanych. W trakcie stosowania leków obniżających ciśnienie krwi przed użyciem DX2LEK należy zasięgnąć porady lekarza ze względu na potencjalne ryzyko nadmiernego spadku ciśnienia krwi.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: przed rozpoczęciem stosowania leku DX2LEK należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku braku poprawy po upływie 60 dni stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub zwiększone wypadanie włosów utrzymuje się przez ponad 2 tygodnie, lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Lek stosowany jest do miejscowego stosowania wyłącznie na zdrową skórę głowy. Nie należy stosować go na inne części ciała. Przypadkowe połknięcie leku może spowodować wystąpienie ciężkich objawów niepożądanych ze strony układu krążenia. W przypadku kontaktu leku z uszkodzonym naskórkiem, oczami lub błoną śluzową należy dokładnie opłukać wodą. U niektórych pacjentów podczas stosowania leku występowały zmiany zabarwienia i/lub struktury włosów. Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat oraz u osób w podeszłym wieku (powyżej 65 lat). Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek zawiera 0,15ml glikolu propylenowego w każdym mililitrze, który może powodować podrażnienie skóry. Nie stosować więcej niż 2ml leku na dobę. Jeżeli po roku nie ma widocznych rezultatów, należy przerwać leczenie. Nie należy zwiększać dawek ani częstotliwości stosowania leku.

Podmiot odpowiedzialny:
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice
tel.: (42) 22-53-100

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.