Kategorie

Efferalgan 150 mg, czopki doodbytnicze, 10 sztuk

Cena
7,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Gorączka, bóle różnego pochodzenia, w leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębienia; dla niemowląt i dzieci o masie ciała 10-15kg, (w wieku około 24 miesięcy do 3 lat) oraz osób dorosłych.

Skład

1 czopek zawiera 150mg paracetamolu. Inne składniki leku: półsyntetyczne glicerydy.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Doodbytniczo; 150mg jest przeznaczony dla dzieci o masie ciała 10-15kg, (w wieku około 24 miesięcy do 3 lat). Zalecana dawka jednorazowa to 1 czopek zawierający 150mg paracetamolu. W razie koniecznośći dawkę można powtarzać, nie częściej niż 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę (maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 600mg).
 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; choroba alkoholowa; jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia; w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonicznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną; jeśli u pacjenta po przebytym ostatnio zapaleniu odbytu, odbytnicy lub krwawienia z odbytu.
 

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Wiek
Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek