Efferalgan 300mg, dla dzieci od 4 do 9 lat, 10 czopków

7,79 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: A_D PHARMA

Efferalgan 300mg, dla dzieci od 4 do 9 lat, 10 czopków - opis produktu

Wskazania: gorączka, bóle różnego pochodzenia, w leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębienia; dla dzieci o masie ciała 15-24kg (wiek około od 4 do 9 lat) oraz osób dorosłych.

Skład: 1 czopek zawiera 300mg paracetamolu oraz substancja pomocnicza: półsyntetyczne glicerydy.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie: doodbytniczo; dawkę ustala się względem masy ciała: zalecana dobowa dawka: 60mg/kg masy ciała, podzielona na 4 dawki po 15mg/kg mc. podawanych co 6 godzin. Dzieci o masie ciała 15-24kg (wiek około od 4 do 9. lat): dawka właściwa to 1 czopek (300mg); w razie konieczności można ją powtarzać co 6 godzin; nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę. Dzieci i dorośli o masie ciała powyżej 50kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4g na dobę. Nie należy stosować leku bez zalecenia lekarza dłużej niż 10 dni u dorosłych, u dzieci nie dłużej niż 3 dni. Nie zaleca się stosowania czopków w trakcie trwania biegunki.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; choroba alkoholowa; ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek; ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią; jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia; w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonicznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną; jeśli u pacjenta po przebytym ostatnio zapaleniu odbytu, odbytnicy lub krwawienia z odbytu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: