Kategorie

Efferalgan 80 mg, czopki doodbytnicze, 10 sztuk

Cena
7,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Gorączka, bóle różnego pochodzenia, w leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębienia; dla niemowląt o masie ciała 4-6kg (wiek około od 4. do 6. miesiąca życia), dzieci i dorosłych.

Skład

1 czopek (1g) zawiera 80mg paracetamolu. Inne składniki leku: półsyntetyczne glicerydy.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.
 

Dawkowanie

Doodbytniczo; dawkę ustala się względem masy ciała: zalecana dobowa dawka: 60mg/kg masy ciała, podzielona na 4 dawki po 15mg/kg mc. podawanych co 6 godzin. Niemowlęta o masie ciała 4-6kg (wiek około od 4. do 6. miesiąca życia): dawka właściwa to 1 czopek (80mg); w razie konieczności można ją powtarzać co 6 godzin; nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę. Dzieci i dorośli o masie ciała powyżej 50kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4g na dobę. Nie należy stosować leku bez zalecenia lekarza dłużej niż 10 dni u dorosłych, u dzieci nie dłużej niż 3 dni. Nie zaleca się stosowania czopków w trakcie trwania biegunki.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; choroba alkoholowa; jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo 6-fosforanowej; jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in w stanach depresyjnych) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia; w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną, u pacjenta po przebytym ostatnio zapaleniu odbytu, odbytnicy lub krwawienia z odbytu.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Wiek
Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek