Kategorie

Elmex żel 12,5 mg, 25 g

Cena
22,29 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Intensywna profilaktyka próchnicy oraz reminalizacja i wzmocnienie szkliwa zębów.

Skład

1g żelu zawiera 12,5mg fluoru, 2,87mg aminofluorku Dectaflur i 22mg fluorku sodu oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, hydroksyetylocelulozę, sacharynę, aromat bananowy, aromat mentonowy, olejek mięty pieprzowej, olejek mięty ogrodowej, wodę oczyszczoną.

Działanie

Przeciwpróchnicze.

Dawkowanie

Zaleca się stosowanie żelu przynajmniej raz w tygodniu wieczorem. Preparat należy nanieść na szczoteczkę i dokładnie czyścić zęby przez 1-2 minuty.

Przeciwwskazania

Uczulenie na składniki zawarte w produkcie.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Elmex żel

Elmex żel to żel do zębów, stosowany w profilaktyce próchnicy oraz w celu wzmocnienia zębów i ich reminalizacji.

Składniki Elmex żel i ich oddziaływanie

Fluor – jony fluoru wykazują działanie przeciwpróchnicze, hamują demineralizację, jednocześnie zwiększając mineralizację zębów. Ten pierwiastek ogranicza również metabolizm i wzrost bakterii próchnicotwórczych. Fluor jest także pomocny w procesie tworzenia tkanki kostnej.

AminofluorekDectaflur wzmacnia działanie ochronne przed próchnicą i wspomaga jej leczenie. Aminofluorek utrzymuje się długo na powierzchni szkliwa, co zwiększa jego skuteczność. Przedłuża też utrzymywanie się innych fluorków w jamie ustnej.

Dzięki działaniu fluorków korony zębów są klinicznie nawilżone. Fluorki wbudowują się również w szkliwo zębów i tworzą warstwę ochronną na powierzchni szkliwa. Wykazują też działanie przeciwbakteryjne.

Fluorek sodu wykazuje działanie przeciwpróchnicze

Glikol propylenowy zapobiega wysychaniu masy przy ujściu tubki. Wspomaga również działanie konserwujące, ponieważ obniża aktywność wody, będącej środowiskiem dla drobnoustrojów.

Hydroksyetyloceluloza powstaje na skutek reakcji dwóch składników – tlenku etylenu i celulozy. Jest zagęstnikiem, zwiększa gęstość preparatu, dzięki czemu substancja jest stabilna.

Aromat mentolowy jest używany jako dodatkowy aromat przy komponowaniu płynów.

Olejek mięty pieprzowej wykazuje działanie bakteriobójcze, zwłaszcza w przypadku bakterii beztlenowych, mogących wywołać choroby zębów.

Olejek mięty ogrodowej odświeża i wzmacnia szkliwo.

Elmex żel - zastosowanie

Przy profilaktyce próchnicy – Elmex żel tworzy ochronną warstwę składającą się z fluorków nie tylko na powierzchni szkliwa, ale także na odsłoniętej zębinie. Jony fluorków są uwalnianie przez długi czas. Elmex żel jest też zalecany jako produkt wspomagający przy leczeniu rozwiniętej już próchnicy.