Kategorie

Eludril Classic, płyn do płukania jamy ustnej, oczyszcza i łagodzi, 200 ml

Cena jednostkowa: 10,00 zł za 100 mililitrów

Cena
19,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Eludril zawiera diglukonian chlorheksydyny w stężeniu 0,10% oraz chlorobutanolu w stężeniu 0,50% dzięki czemu wspomaga utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. EludrilClassic może być stosowany jako uzupełnienie leczenia periodontologicznego i implantologicznego, a także u osób noszących uzupełnienia protetyczne i implanty.

Zastosowanie

Przy podrażnieniu i zaczerwienieniu dziąseł, do utrzymania higieny jamy ustnej, w czasie dyskomfortu związanego z usuwaniem złogów nazębnych, przy podrażnieniu dziąseł związanym z noszeniem protez.

Sposób użycia

Stosować rano i wieczorem po szczotkowaniu zębów. Dorośli: odmierzyć za pomocą dołączonej miarki do 15ml płynu i uzupełnić ciepłą wodą do poziomu górnej kreski. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: odmierzyć za pomocą dołączonej miarki do 10 ml płynu i uzupełnić ciepłą wodą do poziomu górnej kreski.Nie połykać. produkt zaleca się stosować przez 15 dni. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować w przypadku alergii na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. W niektórych przypadkach może wystąpić zmiana smaku, która ustępuje po dłuższym stosowaniu produktu. Przedłużone stosowanie może sporadycznie powodować brunatne przebarwienia zębów i języka, które znikają podczas szczotkowania.

Eludril Classic

Eludril Classic to nowoczesny preparat wspomagający codzienną higienę jamy ustnej. Producentem preparatu Eludril Classic jest uznana firma Pierre Fabre. Skład produktu pozwala na zapewnienie wysokiej jakości higieny jamy ustnej i eliminacji czynników odpowiedzialnych m.in. za próchnicę, zapalenia kieszonek zębowych oraz zapalenia dziąseł.

Czym jest preparat Eludril Classic?

Eludril Classic to płyn do płukania jamy ustnej. Zawiera on kompleksowy skład, dzięki czemu jest przeznaczony do stosowania przy różnych dolegliwościach stomatologicznych, m.in. przy podrażnieniu i zaczerwienieniu dziąseł. Jednym z najpowszechniejszych problemów dotykających naszych zębów jest próchnica. Tego rodzaju schorzenie związane jest z niszczeniem szkliwa przez bakterie, które obecne są w jamie ustnej. Bakterie na drodze metabolizmu cukrów, swojego głównego pokarmu, produkują kwasy. Wchodzą one w reakcje ze szkliwem, które zbudowane jest ze związku wapnia – hydroksyapatytu. Jest to bardzo trwała mechanicznie, lecz niezwykle delikatna chemicznie struktura, która pod wpływem czynników o odczynie kwasowym ulega odwapnieniu, co tworzy wrota dla sięgania bakterii jeszcze głębiej – przez zębinę, aż po unerwioną i unaczynioną miazgę. Penetracja do miazgi, a nawet samo odsłonięcie wąskich kanalików z włóknami nerwowymi odpowiedzialne jest za wystąpienie typowych objawów próchnicy – nadwrażliwości na słodkie pokarmy oraz bólu zębów.

Preparat ten ma docelowo hamować rozwój flory bakteryjnej odpowiedzialnej za próchnicę, do której zaliczają się m.in.:

 • Porphyromonas gingivalis,
 • Streptococcus mutans,
 • Sterpococcus sobrinus,
 • Lactobacilli,
 • Actinomyces.

Preparat Eludril Classic może być stosowany w następujących wskazaniach:

 • przy podrażnieniu i zaczerwienieniu dziąseł – często pierwszych objawach tzw. parodontozy,
 • dla utrzymania higieny jamy ustnej codziennie,
 • w czasie usuwania złogów nazębnych, przy obecności dyskomfortu,
 • przy podrażnieniu dziąseł związanym z noszeniem protez różnego rodzaju. 

Preparat należy stosować w określony przez producenta sposób.

Co zawiera preparat Eludril Classic?

W skład preparatu Eludril Classic wchodzą następujące substancje:

 • chlorobutanol,
 • chlorheksydyna. 

Chlorobutanol to substancja o właściwościach konserwujących i o lokalnym działaniu znieczulającym. Oprócz tego wykazywać może właściwości przeciwgrzybicze oraz antybakteryjne. W klasycznym stanie ma postać białego ciała stałego z delikatnym, mentolowym zapachem. Powstaje na drodze reakcji chloroformu z acetonem. Ciekawostką jest podobieństwo tejże substancji do powszechnie stosowanych preparatów w anestezjologii. W płynie do płukania Eludril Classic środek ten pełni funkcję niczego innego, jak substancji znieczulającej, co redukuje dyskomfort i ból związany z noszeniem protez, odsłonięciem szyjek zębowych oraz po zabiegach usuwania złogów na powierzchni zębów i jamy ustnej – skalingu.

Drugą substancją wchodzącą w skład preparatu Eludril Classic jest chlorheksydyna – kolejna pochodna chloru, o działaniu antyseptycznym. Wykazuje chemiczne podobieństwo do biguanidu, a standardowo występuje w postaci glukonianu lub octanu.

Substancja ta wykazuje działanie wobec następujących patogenów:

 • bakterii gram dodatnich,
 • bakterii gram ujemnych,
 • drożdży i grzybów. 

Wykazywać może również działanie na niektóre wirusy. Główne właściwości preparatu oparte są na zdolności do uszkadzania ściany komórkowej bakterii, co powoduje wzrost przepuszczalności ściany i w efekcie śmierć komórki bakteryjnej. Powszechnie chlorheksydyna używana jest do odkażania pola operacyjnego, dekontaminacji rąk oraz do irygacji jamy ustnej oraz ran i oparzeń. Powszechne jest również stosowanie chlorheksydyny w nieżytach błony śluzowej górnych dróg oddechowych.

W preparacie Eludril Classic chlorheksydyna znajduje się ze względu na swoje działanie bakteriostatyczne oraz bakteriobójcze. Docelowo ma zwalczać bakterie obecne na płytce nazębnej, a więc m.in. Lactobacillus acidophilus, Streptococcus mutans oraz wielu innych.

Jak należy stosować preparat Eludril Classic?

Używanie preparatu Eludril Classic jest bardzo proste. Preparat należy używać rano i wieczorem tuż po szczotkowaniu zębów. Stosowanie różni się u dorosłych oraz u dzieci.

U dorosłych należy odmierzyć do 15 mililitrów płynu i uzupełnić ciepłą wodą do poziomu oznaczonego na pojemniczku.

U dzieci w wieku od 6. do 12. lat używany objętości 10 mililitrów i podobnie uzupełniamy ciepłą wodą. Ze względu na potencjalne szkodliwe działanie chlorheksydyny nie należy połykać płynu do płukania. Nie powinniśmy go używać u dzieci poniżej 6. roku życia, ze względu na większą wrażliwość oraz możliwość wystąpienia dodatkowych działań niepożądanych. Pamiętajmy również, aby preparat używać ciągiem maksymalnie przez 15 dni. Ze względu na niewielkie wchłanianie składników, preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmienie piersią.

Niekiedy zbyt długie stosowanie może powodować brunatne przebarwienia zębów i języka.