ENTitis, pastylki do ssania, powyżej 3 lat, smak miętowy, 30 pastylek

45,08 Cena brutto

Rodzaj: Suplement diety

Producent: POLSKI LEK

ENTitis, pastylki do ssania, powyżej 3 lat, smak miętowy, 30 pastylek - opis produktu

ENTitis zawiera w swoim składzie specyficzny szczep Streptococcus salivarius K12, który został wyizolowany z jamy ustnej dziecka, które przez ostatnich 6 lat nie miało żadnych dolegliwości ze strony ucha, nosa i gardła. Szczep Streptococcus salivarius K12 kolonizuje jamę ustną i nosogardziel. 
 
Preparat dzięki zawartym składnikom wspiera produkcję korzystnych dla organizmu lantybiotyków działających antagonistycznie na drobnoustroje patogenne. 
 
Zastosowanie: preparat polecany dla dzieci powyżej 3. roku życia i dorosłych, a w szczególności: dla osób przebywających w dużych skupiskach ludzkich (przedszkole, szkoła, praca); dla osób mających zwiększoną skłonność do odczuwania dyskomfortu ze strony ucha, nosa, gardła w celu odbudowania korzystnej mikroflory; dla osób po zakończonej kuracji antybiotykowej; w celu wspomagania organizmu w okresie jesienno-zimonym. 
 
Zalecane spożycie: 1 pastylka dziennie przez minimum 3 miesiące. Pastylkę należy przyjmować przed snem, po umyciu zębów tak, aby przez noc szczep mógł skutecznie skolonizować jamę ustną i nosogardziel. Pastylkę należy ssać powoli przez ok. 5 minut aż do całkowitego rozpuszczenia. Aby zapewnić jak najdłuższy kontakt substancji aktywnej ze śluzówką gardła, pastylki nie należy rozgryzać ani połykać. Nie należy popijać bezpośrednio po spożyciu. Nie stosować razem z antybiotykiem i preparatami o działaniu przeciwbakteryjnym.
 
Składniki: fruktoza, maltodekstryna, Streptococcus salivarius K12, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych; aromat, cholekalcyferol (witamina D).
 
1 pastylka zawiera:  
- wartość energetyczna 17kJ/4kcal,
- tłuszcz 0g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0g), węglowodany 1g (w tym cukry 0,6g), białko 0g, sól 0g,
- witamina D 5mcg (200j.m.) (100%)*, Streptococcus salivarius K12 2,5 x 10^9CFU** (2,5mld)
 
*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia
**CFU - jednostka tworząca kolonie
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość (uczulenie) na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować razem z antybiotykiem i preparatami o działaniu przeciwbakteryjnym.
 
Ważne wskazówki:
Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia.
Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej (do 25°C), w sposób niedostępny dla małych dzieci. 
Chronić przed światłem.
 
Wyprodukowano dla:
Polski Lek S.A. 
ul. Chopina 10
34-100 Wadowice
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: