Kategorie
Envil katar (1,5mg+2,5mg)/ml, aerozol do nosa, 20ml

Envil katar (1,5mg+2,5mg)/ml, aerozol do nosa, 20ml

7,96 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: AFLOFARM

Grupa: Envil

Envil katar (1,5mg+2,5mg)/ml, aerozol do nosa, 20ml - opis produktu

Wskazania: w nieżytach nosach (katarze), także o podłożu alergicznym oraz w zapaleniu zatok.
 
Skład: 1ml aerozolu do nosa zawiera 1,5mg mepyraminy maleinianu (Mepyramini maleas) i 2,5mg fenylefryny chlorowodorku (Phenylephrini hydrochloridum), substancje pomocnicze: glicerol, sodu chlorek, cetalkoniowy chlorek, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 20, woda oczyszczona.
 
Działanie: udrożnia nos, zmniejsza wydzielanie śluzu, ułatwia oddychanie działa przeciwbakteryjnie.
 
Dawkowanie: lek stosuje się donosowo. zazwyczaj stosowana dawka leku Envil katar to: dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 2 dawki do każdego przewodu nosowego co 4 do 6 godzin.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, u dzieci poniżej 6 lat i u osób cierpiących na astmę lub nieżyt nosa wysychający, w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.