Kategorie

Essentiale Max 600 mg, 30 kapsułek

Cena
23,59 zł

Produkt dostępny

Opis produktu

Essentiale Max jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby, wykazuje działanie regenerujące. Przywraca prawidłową czynność enzymatyczną, działa przeciwmiażdżycowo oraz zwiększa przepływ naczyniowy. Zmniejsza subiektywne dolegliwości pacjenta takie jak: brak apetytu, wrażenie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.

Wskazania

Wspomagająco w przewlekłych chorobach wątroby o różnej etiologii oraz w stanach po uszkodzeniach wątroby spowodowanych substancjami toksycznymi, niektórymi lekami i innymi czynnikami.

Skład

1 kapsułka zawiera:

 • substancję czynną: fosfolipidy z nasion sojowych zawierające: (3-sn-fosfatydylo)cholinę 600 mg,
 • pozostałe składniki: tłuszcz utwardzony (Witepsol W 35), olej z nasion sojowych oczyszczony, α–tokoferol, olej rycynowy uwodorniony, tłuszcz utwardzony (Witepsol S 55), etanol 96 %, etylowanilina, 4-metoksyacetofenon,
 • otoczka: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Działanie

Zmniejsza dolegliwości wątrobowe spowodowane nieprawidłową dietą, działaniem substancji toksycznych, zapaleniem wątroby.

Dawkowanie

 • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy na dobę.
 • Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając np. szklanką wody).

Przeciwwskazania

 • Nadwrażliwość substancję czynną, soję, orzeszki ziemne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. 
 • Lek nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 roku życia. 

Przechowywanie

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Działania niepożądane

Lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Częstość nieznana:

 • reakcje miejscowe, takie jak rumień, wysypka, pokrzywka, świąd,
 • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności, luźne stolce, biegunka, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.

Interakcje

Należy poinformować lekarza lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

 • Przed jednoczesnym zastosowaniem leku ze środkami przeciwzakrzepowymi należy poradzić się lekarza.


Ciąża i karmienie piersią

 • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
 • Nasiona sojowe są często składnikiem pożywienia, jak dotąd nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na przebieg ciąży podczas ich stosowania.
 • Nie przeprowadzono jednak wystarczających badań.
 • W związku z powyższym stosowanie leku w czasie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.


Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

 • Essentiale Forte nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przed rozpoczęciem stosowania Essentiale Forte należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
 • Ze względu na zawartość oleju sojowego lek może powodować ciężkie reakcje alergiczne. Nie stosować w razie stwierdzonej nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję.
 • Lek zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg na 1 kapsułkę.
 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
 • Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Podmiot odpowiedzialny

Sanofi-Aventis Sp. z o.o. 
ul. Bonifraterska 17 
00-203 Warszawa

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Esstentiale Max

Esstentiale Max to lek wyprodukowany przez uznany francuski koncern SANOFI-AVENTIS, przeznaczony dla wszystkich osób cierpiących na dolegliwości ze strony wątroby i chcących zredukować objawy związane z niewydolnością żółciową oraz zaburzeniami pracy przewodu pokarmowego.

Czym jest lek Essentiale Max?

Essentiale Max to lek przeznaczony do stosowania w chorobach wątroby. Wśród wskazań do jego stosowania należy wskazać:

 • redukcję subiektywnych dolegliwości związanych z nieprawidłową pracą wątroby w związku z nieprawidłową dietą – takich jak brak apetytu, ucisk w prawym nadbrzuszu,
 • zapalenie wątroby,
 • uszkodzenie wątroby wskutek działania substancji toksycznych. 

Produkt ten jest dedykowany osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 12. roku życia. Opiera się o sojowe fosfolipidy, których zastosowanie ma głównie na celu wspieranie funkcji wątroby. Oprócz tego w składzie preparatu znajdziemy alfa-tokoferol oraz substancje pozwalające na utrzymanie postaci leku.

Preparat Essentiale Max oferowany jest w formie kapsułek twardych, zawierających żółtawobrązową pastę o konsystencji miodu. Lek produkowany jest przez niemiecki zakład produkcyjny A. Nattermann&Cie. GmBH na zlecenie Sanofi-Aventis, co gwarantuje wysoką jakość i najwyższy standard farmaceutyczny produktu.

Co znajduje się w preparacie Essentiale Max?

Preparat Essentiale Max, jako główną substancję zawiera fosfatydylocholinę, która pochodzi z nasion sojowych. W nasionach soi obecna jest 3-sn-fosfatydylocholina.

Fosfatydylocholiny, inaczej lecytyny, to związki organiczne zaliczane do grupy fosfolipidów. W tym przypadku reszta fosforanowa tworzy wiązanie estrowe z choliną. Fosfolipidy to organiczne związki chemiczne, które zawierają cząsteczkę kwasu tłuszczowego, glicerol oraz resztę kwasu fosforowego. W naszym organizmie fosfatydylocholina pełni ważne funkcje. Stanowi składnik błon komórkowych w żywych organizmach. Oprócz tego fosfatydylocholina bierze udział w budowie tkanki nerwowej oraz mózgu, głównie włókien zmielinizowanych.

Do typowych zadań fosfatydylocholiny, substancji czynnej preparatu Essentiale Max, należy zaliczyć:

 • wspiera funkcjonowanie wątroby, głównie poprzez udział w regeneracji hepatocytów (składnik błon komórkowych),
 • wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu – może obniżać poziom całkowitego cholesterolu i podnosić poziom dobrego cholesterolu HDL,
 • występuje jako składnik osłonek mielinowych i błon komórkowych w układzie nerwowym, fosfatydylocholina wspomaga pamięć i koncentrację,
 • wspomaga funkcjonowanie i strukturę błon komórkowych,
 • bierze udział w wielu różnych ważnych procesach życiowych.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania preparatu Essentiale Max?

Na pewno preparatu nie powinny stosować osoby uczulone na soję, orzeszki ziemne lub inne składniki obecne w składzie leku – opisane dokładnie w ulotce.

Należy zachować szczególną ostrożność i jeśli nasilą się subiektywne dolegliwości lub też pojawią się nowe objawy, to koniecznie trzeba zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Pamiętajmy również o tym, że zażywanie leku Essentiale Max nie zastępuje wykluczenia z diety substancji o działaniu uszkadzającym wątrobę.

Jeśli chorujemy na przewlekłą chorobę wątroby, to stosowanie preparatu jest zależne jedynie od tego, czy pacjent odczuwa ulgę i poprawę ogólnego samopoczucia w związku z zażywaniem leku.

Przy stosowaniu z innymi lekami – głównie lekami przeciwzakrzepowymi, konieczne jest zasięgnięcie porady lekarza w kontekście właściwego stosowania leku.

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty, zanim zdecydują się na zastosowanie leku.

Jak stosować preparat Essentiale Max?

Zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w ulotce lub według indywidualnych zaleceń lekarskich. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to zwróćmy się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.

Preparat trzeba przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25 stopni. Na pewno nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu. Dla leku Essentiale Max obowiązują ogólne zasady dotyczące utylizacji produktów medycznych.